بلیچینگ دندان چیست

بلیچینگ دندان چیست

سفید کردن دندان ها یا بلیچینگ دندانها روشهای سریع و آسان برای درخشان کردن دندان ها و اصلاح طرح لبخند شما هستند.

اکثر روشهای دندانپزشکی دو خدمات سفید کردن دندان ها را ارائه می دهند:

در مطب: با استفاده از فن آوری پیشرفته ترین نور LED ، دندانپزشک زیبایی فقط در یک ساعت ۵ تا ۷ درجه دندان های شما را روشن تر می کند.
در خانه: در دو هفته، ممکن است با قرار دادن یک ماده سفید کننده، به مدت چند ساعت در روز دندان های شما ۵ تا ۷ درجه روشن تر می شوند.

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

آیا روکش های دندان هم با این روش سفید می شوند؟

روکش های زیبایی دندان پس از بلیچینگ سفید نمی شوند، بنابراین ممکن است بخواهید قبل از این کار، این نکته را در نظر بگیرید. دندانپزشک شما می تواند دندان های دارای روکش را با دندان های سفید شده شما هماهنگ کند.

علل تغییر رنگ دندان ها

با گذشت زمان، مینای دندان می تواند تغییر رنگ داده یا بر روی آن لکه هایی ایجاد شود. دلایل زیادی برای تغییر رنگ دندان ها وجود دارد:

  • ژنتیک. تغییر رنگ می تواند به دلایل سابقه خانوادگی رخ دهد.
  • سالخوردگی
  • وارد شدن آسیب به دندان ها
  • بیماری
  • مصرف داروهایی مانند برخی آنتی بیوتیک ها
  • مصرف دخانیات
  • مصرف زیاد مواد رنگزا و نوشیدنی ها به مرور زمان (مانند انواع توت ها، سس ها، قهوه، کولا، چای سیاه و شراب قرمز)
  • دریافت مقدار زیاد فلوراید در حین رشد دندان ها

اگر دندانهایتان دچار تغییر رنگ شده باشد، ممکن است بلیچینگ دندان ها به شما کمک کند. بلیچینگ دندان ها فرایندی است که می تواند باعث سفیدتر شدن دندان ها شود این فرآیند را می توانید با خیال راحت در خانه یا مطب دندانپزشکی انجام دهید.

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره ۰۲۶۳۴۴۸۱۴۵۵ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

بلیچینگ دندان در خانه

سفید کننده های خانگی از طریق دندانپزشک شما تهیه می شوند و یا از طریق داروخانه ها فروخته می شوند. این مواد معمولاً حاوی ماده شیمیایی به نام پراکسید هستند که برای روشن تر کردن مینای دندان، زیر سطح قرار می گیرند. منظور از سفید کننده های خانگی این است که طی روزها یا هفته ها مورد استفاده قرار می گیرند. بهتر است قبل از سفید کردن دندان های خود با دندانپزشک خود مشورت کنید.

دندانپزشک شما ممکن است سفید کننده مخصوص دندانهای فوقانی و تحتانی به شما پیشنهاد دهد. شما در واقع ژل سفید کننده را برای مدت کوتاهی در طول روز یا یک شب روی دندان های خود قرار می دهید. دندانپزشکتان به شما می گوید که چه مدت می توانید آنها را بر روی دندان ها قرار دهید. اگر این زمان خیلی طولانی شود، پراکسید موجود در ژل می تواند دندان های شما را تحریک کند.

بلیچینگ در مطب

سفید کردن در مطب، در مطب دندانپزشکی انجام می شود. سفید کننده های مطب بسیار قوی تر از خمیر دندان های سفید کننده و سفید کننده های خانگی هستند زیرا پراکسید بیشتری دارند. آنها می توانند رنگ دندان های شما را سریعتر از روشهای دیگر تغییر دهند.

بلیچینگ در مطب معمولاً در حدود یک ساعت انجام می شود. برای کمک به محافظت از دهان در برابر پراکسید، بافت لثه بیمار با یک ورقه لاستیکی نازک یا ژل محافظ پوشانده می شود. گاهی اوقات از یک نور یا لیزر همراه با پراکسید استفاده می شود.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی انواع بلیچینگ در خانه و مطب پرداختیم و مزایای هر یک را بررسی کردیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های مندرج در سایت وصال تماس حاصل فرمایید.

پاسخ

بیست − 12 =

Call Now Button