به نوشیدنی‌های خود دقت کنید

موادی نظیر قهوه، چای، نوشابه یا شراب قرمز که می‌توانند پیراهن شما را لکه‌دار کنند می‌توانند رنگ دندانهای شما را نیز تغییر دهند. مصرف این دسته از نوشیدنی‌ها را کاهش دهید. همچنین بعد از مصرف این موادغذایی، دهان خود را با آب بشویید.

نکات آرایشی برای دندانهای سفیدتر

از رژ یا برق لب‌های تیره نظیر قرمز، شرابی، یا صورتی استفاده کنید. رژهایی که از مشتقات آبی یا صورتی تشکیل شده اند منجر به دیده نشدن زردی دندانهای شما می‌شوند. همچنین شما می‌توانید از موادی استفاده کنید که منجر به افزایش جریان خون به لب‌ها می‌گردند که از این میان می توان به دارچین و نعناع اشاره کرد که جریان خون را افزایش می‌دهند.

مسواک، نخ دندان و دهانشویه

به منظور داشتن لبخند زیبا از اصول بهداشت دهان و دندان پیروی کنید. روزانه دندانهای خود را دو بار مسواک بزنید. البته توصیه می‌شود در صورت امکان بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید. مسواک خود را هر سه الی چهار ماه تعویض نمایید.

حداقل یک بار در روز از نخ دندان استفاده کنید. استفاده از دهانشویه‌های ضدعفونی کننده منجر به از بین رفتن پلاک‌ها گردیده و نفس شما را تازه‌تر می‌سازند. به طور مرتب به منظور تمیز نمودن دندانهای خود به دندانپزشک مراجعه کنید.

باندینگ: فیکس کوچک برای دندانها

اگر دندان شما ترک خورده، شکسته شده و یا به شدت لکه داشته باشد، باندینگ یکی از ساده‌ترین روشهای ترمیم می‌باشد. این روش را می‌توان به منظور ترمیم فاصله بین دندانها نیز استفاده نمود.

پزشک شما یک رزین به رنگ دندان را انتخاب نموده و سپس آن را بر روی دندان شما قرار داده و از یک لیزر یا پرتو برای سفت کردن آن استفاده می‌‌کند. در مرحله نهایی، وی آن را صیقل می‌دهد.

استفاده از روکش

اگر دندانهای شما به شدت لکه‌دار بوده و یا دارای حالت نامناسبی هستند، استفاده از باندینگ یا مواد سفیدکننده قادر به ترمیم آنها نخواهد بود. شما می‌توانید از روکشهای پورسلین برای پوشش نقاط آسیب دیده استفاده نمایید.

تهیه روکش نیازمند دو جلسه مراجعه به دندانپزشک می‌باشد. با استفاده از این روکش‌ها شما می توانید دندانهای نامرتب و زرد رنگ را به دندانهای سفیدرنگ و درخشان تبدیل کنید. آنها بر روی سطح بیرونی دندان قرار داده می‌شوند.

ترمیم لبخند لثه

ترمیم لبخند لثه روشی است که با نام “افزایش طول تاج” شناخته می‌شود. متخصص لثه دهان شما را بی‌حس نموده و سپس لثه‌های اضافی را برش داده و باعث دیده شدن کل دندان شما در حین لبخند می‌گردد.

این جراحی به کمتر از یک ساعت زمان نیاز دارد. مدت زمان بهبودی بعد از جراحی به میزان و شدت جراحی بستگی دارد.

براکت برای زیبایی

براکت‌ها صرفا برای کودکان نمی‌باشند. براکت‌ها می‌توانند دندانهای خمیده شما را صاف نموده و فاصله بین آنها را کاهش دهند.

این براکت‌ها از جنس سرامیک بوده و یا از جنس پلاستیک شفاف می‌باشند. در برخی از شرایط، شما باید به مدت 6 الی 12 ماه از آنها استفاده کنید.

دندانپزشک مناسبی انتخاب کنید

کمک به داشتن لبخندی سالم و درخشان یکی از اصلی‌ترین وظایف تمام دندانپزشکان می‌باشد. بنابراین توصیه می‌شود همواره به متخصصین مراجعه کنید.

متخصص ارتودنسی دندانهای شما را مرتب می‌کند. متخصص ترمیم دندانهای افتاده یا مواردی که به ترمیم نیاز دارند را ترمیم می‌نماید. متخصص لثه نیز از سلامت لثه‌های شما مراقبت می‌کند. اندودنتیست دندانها را عصب‌کشی می‌کند. با دندانپزشک خود در مورد مناسب‌ترین متخصص مشورت کنید.

مزیت عاطفی لبخند

مزایای لبخند بسیار متعدد می‌باشند. در مواقعی که استرس دارید، لبخند زده و بلافاصله احساس آرامش خواهید داشت.

لبخند منجر به کاهش فشار خون گردیده و مسکن‌های طبیعی را در بدن آزاد می‌سازد. زمانی که لبخند می‌زنید افراد شما را دوست داشته و به شما اعتماد خواهند کرد. لبخند منجر به کمتر به نظر رسیدن سن شما نیز می‌گردد.