فیشور سیلانت تراپی

فیشور سیلانت تراپی

شیارهای اولین و دومین دندان های آسیای دائم به خصوص در سال های اول رویش (6 سالگی و 12 سالگی) در معرض حمله بیشتر پوسیدگی سطح اکلوزال نسبت به سایر دندان ها هستند . این دندان ها نیاز به توجه دقیق به همراه کاربرد فلورایدتراپی و فیشور سیلانت (شیار پوش) برای جلوگیری از نفوذ سریع پوسیدگی ها به داخل دندان است .

فیشور سیلانت (شیار پوش) که به وسیله دندانپزشک در شیار ها گذاشته می شود با پوشاندن شیار سطح دندان مانع از تجمع پلاک میکروبی و شروع حمله اسیدی در آن ناحیه می شود .

فیشور سیلانت تراپی

فیشور سیلانت تراپی

آیا فیشور سیلانت درد دارد ؟

یکی از سوالات بسیار شایع والدین این است که آیا فیشور سیلانت تراپی درد دارد ؟ فیشور سیلانت تراپی یک روش درمانی بدون درد و عارضه می باشد . در این روش نیازی به تزریق ماده بی حسی وجود ندارد و انجام این روش کمتر از یک دقیقه طول می کشد و ماندگاری آن چهار تا پنج سال می باشد .

آنچه باید والدین بدانند …

آنچه شما می توانید به والدین بیمار خردسال خود توصیه کنید

شما می توانید حین معاینه دهان کودک، وضعیت دندانی او را نیز بررسی کنید و در صورت لزوم به دندانپزشک ارجاع دهید .

در مورد نحوه تغذیه کودک و استفاده از تنقلات سالم و غیرپوسیدگی زا به والدین توصیه کنید .

بیشتر بخوانید
عصب کشی دندان در کرج

در مورد شیرخواران، مادر را تشویق به شیر دادن با سینه خود کنید زیرا ریسک ایجاد پوسیدگی دندان با شیر مادر کمتر از شیشه است . همچنین از او بخواهید کودک را با شیشه شیر در رختخواب نگذارد . زیرا هنگام خواب، بزاق کودک کم تر ترشح می شود و ریسک پوسیدگی بیشتر است .

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

در مورد نحوه تمیز کردن دندان های شیرخوار قبل از خواباندن او در شب و مسواک زدن دندان کودکان سنین بالاتر با والدین مشاوره کنید .

به والدین در مورد اهمیت ویزیت کودکشان قبل از سن یک سالگی به وسیله دندانپزشک، آگاهی داده و کودکان زیر یکسال را برای مشاوره دندانپزشکی ارجاع دهید .

در مورد مزایای فلوراید و فیشورسیلانت با والدین، به خصوص در سنین 6 تا 12 سالگی کودک، مشاوره کنید و کودکان را برای انجام فلوراید تراپی و فیشورسیلانت تراپی به وسیله دندانپزشک، ارجاع دهید .

موارد ارجاع به دندانپزشک

تمام کودکان حدود یکسال برای اوین ویزیت دندانپزشکی و بررسی وضعیت تکاملی دهان و دندان و مشاوره با دندانپزشک .

کودکانی که در مراحل اولیه پوسیدگی هستند و نقاط یا خطوط سفیدرنگ روی دندانهایشان دیده می شود (برای پیشگیری از پیشرفت پوسیدگی) .

کودکانی که دارای پوسیدگی های پیشرفته تر دندانی هستند (برای درمان) .

بیشتر بخوانید
لبخند لثه ای

تمام کودکان زیر 12 سال برای انجام فلوراید تراپی جهت جلوگیری از ایجاد پوسیدگی .

کودکان 6 ساله و بالاتر برای انجام فیشور سیلانت تراپی جهت جلوگیری از ایجاد پوسیدگی دندان کودکان.

هزینه فیشور سیلانت تراپی

هزینه فیشور سیلانت تراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد . عواملی همچون: میزان پوسیدگی، مواد مصرفی، تعداد دندان ها و دستمزد دندانپزشک متفاوت می باشد . لذا به منظور کسب اطلاع دقیق از هزینه فیشور سیلانت تراپی به کلینیک دندانپزشکی خوب مراجعه نمایید .

نتیجه گیری

فیشور سیلانت تراپی یک روش درمانی است که تا هشتاد درصد سبب پیشگیری از پوسیدگی می شود . بهترین زمان مراجعه به دندانپزشکی برای انجام فیشور سیلانت قبل از خراب شدن دندان ها و به هنگام رویش دندان های آسیا می باشد . به منظور کسب اطلاع بیشتر در خصوص این روش درمانی بهتر است به کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج مراجعه نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

vesal

2 thoughts on “فیشور سیلانت تراپی

  1. ستاره - مارس 25, 2019 در 4:17 ب.ظ

    سلام خسته نباشید فیشور سیلانت فقط برای کودکان استفاده میشود؟

    پاسخ

پاسخ

17 − شش =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک