لمینت دندان چیست

لمینت دندان چیست؟

برای زیبا سازی دندان ها ی خود می توانید از لمینت دندان استفاده کنید، این مقاله سوالات شما در مورد لمینت دندان را پاسخ داده است. لمینت پوسته ای نازک به رنگ دندان است که موجب تغییر رنگ، شکل و اندازه دندان ها می شود و آن را سفید تر می کند.

آیا لمینت موجب آسیب دندان ها می شود؟

برای انجام لمینت سعی کنید به دنبال یک دندانپزشک باتجربه باشید. قبل از لمینت، دندانپزشک برای شما یک عکس کلی از فک و دهان تجویز می کند و دندان ها را از لحاظ سالم بودن برای نصب لمینت بررسی می کند. چنانچه دندانپزشکتان لمینت را برای شما گزینه مناسبی نمی داند می توانید از گزینه های دیگر مانند کامپوزیت، ارتودنسی، سفید کردن دندان ها استفاده کنید.

لمینت-دندان

لمینت-دندان

لمینت دندان چه مزیت هایی دارد؟

لمینت شبیه دندان طبیعی ساخته می شود به طوری که تشخیص آن غیر ممکن است. در مقایسه با دندان های طبیعی لمینت ها به دلیل ساخته شدن از مواد با تکنولوژی بالا در مقابل لکه های چای و قهوه مقاوم تر هستند. لمینت برای سفید کردن دندان های تیره، رفع مشکلات دندان های کج و پر کردن فواصل کم دندان ها یک روش موثر می باشد.

بیشتر بخوانید
تراش لمینت دندان

لمینت دندان چه معایبی دارد؟

ساخت لمینت های سرامیکی در آزمایشگاه طول می کشد و موجب تاخیر روند لمینت گذاری می گردد. اگر نصب لمینت ها به درستی انجام شده باشد بیمار می تواند از آن ها مانند دندان های طبیعی خود استفاده کند. با توجه به استحکام بالای آن امکان شکسته شدن آن وجود دارد. لمینت نیز مانند دندان های طبیعی نباید درمعرض فشارشدید قرار بگیرد و سعی کنید از خوردن ناخن، جویدن یخ، بازکردن شیشه های نوشیدنی با دندان خودداری کنید.

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

تفاوت لمینت با ایمپلنت چیست؟

لمینت دندان از ایمپلنت دندان مجزا است و هرکدام کارایی خاص خود را دارد. در ایمپلنت کاشت دندان به جای دندان های کشیده انجام می شود ولی لمینت برای زیباسازی و فرم دادن دندان های بد شکل و بد رنگ استفاده می شود.

مراقبت های لازم از لمینت دندان

برای مراقبت از لمینت دندان آن را به صورت دائم مسواک بزنید و برای تمیز کردن آن از نخ دندان استفاده کنید. برای مسواک از خمیر دندان های حاوی فلوراید استفاده نمایید. برای بررسی عملکرد لمینت ها و واکنش دهان نسبت به آن دوباره به دندانپزشک خود مراجعه کنید. اگر عادت هایی مانند دندان قروچه یا ساییدن دندان ها دارید، پزشک یک محافظ دندان به شما می دهد تا در هنگام خواب محافظ را گاز بگیرید و آسیبی به لمینت ها نزنید. برای رسیدگی بیشتر به لمینت ها باید به صورت مداوم به پزشک مراجه کنید تا با خمیر های ویژه صیقل داده شود. پزشک با بررسی دندان ها در فواصل زمانی کوتاه به محض مشاهده خرابی در لمینت آن را برطرف می کند.

بیشتر بخوانید
مراحل ارتودنسی دندان

لمینت دندان برای چه افرادی مناسب است؟

لمینت برای رفع مشکلات دندان های قدامی مناسب است. استفاده از این روش برای افرادی که عادت های دهانی مانند دندان قروچه دارند توصیه نمی شود زیرا باعث شکستگی دندان های لمینت شده می شوند.

قیمت لمینت دندان 98

تعیین قیمت لمینت دندان به فاکتورهای متفاوتی از جمله مهارت دندانپزشک زیبایی، کبفیت مواد اولیه به کار رفته و… بستگی دارد. شما عزیزان در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با شماره های مندرج در سایت کلینیک دندانپزشکی وصال تماس حاصل فرمایید.

vesal

پاسخ

شش − سه =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک