کاشت دندان در کرج

کاشت دندان در کرج

کاشت یا ایمپلنت دندان مسلما مهمترین تکنولوژی دندانپزشکی تا به امروز است . ایمپلنت دندان یک قطعه کوچک تیتانیوم است که جایگزین ریشه دندان از دست رفته می شود و درست همان طور که ریشه های دندان طبیعی است، در داخل استخوان فک قرار می گیرد .

کاشت دندان در کرج

کاشت دندان در کرج

چسبیده به ایمپلنت یک قطعه آهنی متصل است که اباتمنت نامیده می شود و توسط پک تاج پروتزی پوشیده می شود . عملکرد دقیق برآیند قطعات سیستم جایگزینی برای دندان است که مزایای بی نظیری را ارائه می دهد .

علاوه بر جایگزینی یک دندان، ایمپلنت های دندانی می تواند برای یک گروه دندان با یک مجموعه کامل از دندان ها نیز استفاده شوند . آن ها حتی می توانند پروتزهای متحرک را پشتیبانی و تثبیت کنند . بهترین نکته این است که ایمپلنت ها به جلوگیری از، از دست دندان استخوان اطراف کمک می کنند .

زمانی که شما حتی یک دندان و یا چندین دندان را از دست می دهید . هر چقدر که از دست رفتن آن ها بیشتر شود، از دست دندان استخوان نیز بیشتر می شود . این نوع از دست دادن استخوان اجتناب ناپذیر است .

از دست دندان استخوان، ساختار چهره شما را تغییر می دهد و می تواند سن شما را بیشتر از آنچه هستید نشان دهد . هر چه مدت نبود دندان بیشتر باشد، وضعیت بدتر می شود . این موضوع باعث می شود که جایگذاری ایمپلنت با مشکل روبرو می شود . هر چند، با یک روش نسبتا معمول که به عنوان پیوند استخوان شناخته می شود، غیر ممکن هم نیست .

تکنیکی که می تواند قسمتی از استخوان که از بین رفته را بازسازی کند، تا موفقیت ایمپلنت شما را تضمین کند . با این حال، از بین رفتن استخوان می تواند توسط ایمپلنت های دندانی متوقف شود . این به این دلیل است که ایمپلنت در واقع به استخوان متصل می شود و در طول چند هفته یا چند ماه با آن یکی می شود .

بازسازی کل فک با ایمپلنت

بازسازی کل فک با ایمپلنت

وقتی به طور کامل یکپارچه شدند، ایمپلنت های دندانی می توانند عمر طولانی خود را حفظ کنند و در درازمدت موجب صرفه جویی در پول و زمان شما در مطب دندانپزشکی شوند .

آیا کاشت دندان منجر به حساسیت می شود ؟

اولین سوالی که اغلب افراد می پرسند این است که ایمپلنت های دندانی از جنس تیتانیوم ساخته شده است و خیلی از افراد نگران این هستند که مبادا به فلز تیتانیوم حساسیت نشان می دهند . شایان ذکر است، ایمپلنت دندانی از تیتانیوم مدیکال گرید تهیه می شود، یعنی از نوع پزشکی تیتانیوم می باشد بدون اینکه هیچ گونه فرآیند تزیینی و زینتی به آن داده شده باشد، اصلا جایی هیچ گونه نگرانی نیست تا به حال هیچ گونه حساسیت به فلز تیتانیوم دندانی دیده نشده است .

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج با شماره ۰۲۶۳۴۴۸۱۴۵۵ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

طول دوره درمان کاشت دندان

ابتدا بعد از کشیدن دندان باید حدود دو تا سه ماه صبر نمایید . سپس جراحی ایمپلنت دندان انجام می گردد، پس از جراحی در فک بالا سه ماه و در فک پایین دو ماه زمان نیاز است تا در فک جوش بخورد سپس آماده روکش می شود . زمان کلی ساخت روکش دندان بین سه هفته تا یک ماه می باشد .

هزینه کاشت دندان

هزینه کاشت دندان به عوامل مختلفی نظیر قطعات، نوع پروتز، روکش دندان و دستمزد جراح و هزینه لابراتور بستگی دارد، آنچه باعث اختلاف قیمت ها می شود نوع برند قطعات می باشد . لذا برای کسب اطلاع دقیق از هزینه کاشت دندان بهتر است به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه نمایید .

نتیجه گیری

در واقع، ایمپلنت دندان، قابل اعتماد ترین و موثرترین راه برای جایگزینی دندان های از بین رفته است و میزان موفقیت آن بیش از ۹۵ درصد است . شما سزاوار استفاده از بهترین تکنولوژی جایگزینی دندان هستید . جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی وصال تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در مورد بازگرداندن لبخند خود توسط ایمپلنت های دندانی کسب نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید.

پاسخ

شانزده − یک =

Call Now Button