ارتودنسی متحرک

فهرست محتوا

ارتودنسی متحرک

ارتودنسی متحرک یک نوع از ارتودنسی است که جهت مرتب سازی دندان ها از آن استفاده می شود در این نوع از ارتودنسی فرد می تواند دستگاه ارتودنسی را در مواقع ضروری همچون غذا خوردن خارج نماید . از این نوع از ارتودنسی برای اصلاح فک و دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد . مکانسیم اثر ارتودنسی متحرک بسته به همکاری فرد خواهد بود .

ارتودنسی متحرک
ارتودنسی متحرک

دستگاه ارتودنسی دندان شامل یک صفحه پلاستیکی همراه با سیم می باشد که اثر آن با فشار ملایم و به آرامی انجام می گردد . در این نوع از ارتودنسی فرد می تواند هر زمان که بخواهد دستگاه را از دهان خود خارج نماید و سپس در جای خود قرار دهد .

کاندید مناسب ارتودنسی متحرک

ارتودنسی دندان برای اصلاح ناهنجاری های فک بالا مورد استفاده قرار می گیرد . انتخاب نوع ارتودنسی دندان بسته به شرایط فک و دندان های بیمار مشخص می گردد، لذا فرد باید ابتدا مورد بررسی و معاینات لازم قرار گیرد سپس نوع درمان مشخص گردد .

ارتودنسی دندان متحرک در تمامی سنین قابل انجام می باشد اما در سنین کودکی که هنوز رشد دندان ها کامل نشده است می توان ناهنجاری های فکی را بدون انجام جراحی به راحتی با استفاده از درمان ارتودنسی برطرف نمود .

مزایای استفاده از ارتودنسی متحرک

در این نوع از ارتودنسی به دلیل متحرک بودن آن شستشو دندان ها آسان تر خواهد بود . از ارتودنسی دندان جهت اصلاح ناهنجاری های فک و دندان ها استفاده نمود .

علاوه بر موارد ذکر شده باید گفت، در ارتودنسی متحرک برخلاف دیگر ارتودنسی های دندان ابتلا به بیماری لثه کاهش پیدا می کند و هنگام رعایت بهداشت دهان و دندان می توان دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج نمود .

بیشتر بخوانید
کلینیک دندانپزشکی زیبایی در کرج

طول دوره درمان ارتودنسی دندان متحرک

طول دوره درمان ارتودنسی متحرک بسته به ناهنجاری های فک و دندان ها مشخص می گردد . معمولا طول دوره این نوع از ارتودنسی دندان نسبت به دیگر روش های ارتودنسی کوتاه تر می باشد . از ارتودنسی متحرک بعد از درمان ارتودنسی دندان جهت ثابت نگه داشتن دندان ها در محل جدید خود استفاده می شود . شایان ذکر است، طول دوره درمان در اولین جلسه توسط دندانپزشک تخمین زده خواهد شد .

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

تجربه درمان ارتودنسی متحرک

در ابتدا تنظیمات اولیه انجام شده سپس نگهدارنده ها در ناحیه مورد نظر نصب می شود . در این زمان احتمال داشتن احساس آزردگی در ابتدای درمان طبیعی می باشد .

مراقبت از پلاک های متحرک

در این نوع از ارتودنسی دندان از پلاک های شفاف و شکننده ای استفاده می شود لذا به منظور مراقبت های ویژه در حین غذا خوردن، خوردن و آشامیدن مواد غذایی همچون شیرینی جات و مواد چسبناک دستگاه ارتودنسی را از دهان خود خارج نمایید .

جهت تمیز نمودن و شستشو پلاک های متحرک از آب جوش یا گرم استفاده ننماید . بهتر است برای این کار از محلول های شستشو استفاده نمایید .

رعایت بهداشت دهان و دندان و تمیز بودن پلاک های ارتودنسی متحرک دو بار در روز ضروری است .

بیشتر بخوانید
آشنایی با انواع روکش دندان

ارتودنسی فک بالا و پایین کلینیک دندانپزشکی وصال

هزینه ارتودنسی متحرک

هزینه ارتودنسی متحرک با توجه به میزان ناهنجاری های فک و دندان ها، دستمزد دندنپزشک، نوع دستگاه ارتودنسی دندان و … مشخص می گردد . لذا قبل از معاینه و بررسی های لازم نمی توان هزینه دقیقی را مشخص نمود، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ارتودنسی متحرک به کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج مراجعه نمایید .

نتیجه گیری

برای رسیدن به نتیجه مطلوب به توصیه های دندانپزشک خود گوش فرا دهید و چکاپ های دوره ای خود را فراموش نکنید . لذا باید گفت برای رسیدن به نتایج بهتر مراقبت از دهان و دندان در طول دوره درمان را رعایت نمایید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

2 thoughts on “ارتودنسی متحرک

 1. ستار - مارس 25, 2019 در 4:15 ب.ظ

  سلام مدت زمان درمان ارتودنسی متحرک چقدره ؟

  پاسخ
  • vesal - نوامبر 29, 2020 در 7:09 ق.ظ

   هر روش درمانی برای رفع ناهنجاری های فک و دندان، دوره مشخصی داشته و تا زمانی که این دوره به طور کامل طی نشود بیمار نتیجه مطلوب را به دست نخواهد آورد. در حالت کلی مدت زمان لازم برای درمان با کمک ارتودنسی متحرک طولانی تر از ارتودنسی ثابت است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله مرتبط را مطالعه کنید.
   https://vesaldc.com/%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%88%d8%af%d9%86%d8%b3%db%8c-%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%b1%da%a9/

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک