ارتودنسی پیشگیری

فهرست محتوا

ارتودنسی پیشگیری

پیشگیری بهتر از درمان است . افرادی که فک پایین آن ها جلو است اگر درمان پیشگیری برای آن ها انجام دهیم که معمولا درمان به صورت دو مرحله صورت می گیرد . فایده دو مرحله ای بودن در این است که سبب می شود از جراحی پیشگیری نماییم . اگر این ارتودنسی پیشگیری برای این افراد در دو مرحله انجام شود در آینده مجبور به انجام جراحی با هزینه های سنگین نخواهند بود . به همین منظور توصیه می شود که والدین فرزندان خود را به کلینیک های دندانپزشکی ببرند و تحت چکاپ دوره ای قرار بگیرند . در صورت وجود ناهنجاری به درمان ارتودنسی دندان بپردازند .

ارتودنسی پیشگیری
ارتودنسی پیشگیری

انواع گروه های ارتودنسی پیشگیری

ارتودنسی پیشگیری را می توان به گروه عمده تعریف کرد . گروه اول، گروهی هستند که مشکلات فکی در بچه ها وجود دارد که می توان با استفاده های فانکشنال و یا درمان های ارتوپدیک کاری کنیم که وضعیت فکی این بچه ها درست شود .

گروه دوم درمان ها، گروهی هستند که بین سایز فکی و سایز دندان ها عدم تناسب وجود دارد یکی از نکات مهم در این زمینه این است که دندان های شیری را والدین باید بدانند که برای فرزندان خود حفظ کنند . دندان های شیری فضای هستند برای رویش دندان های دائمی، استفاده از فضا نگهدارنده ها می تواند این فضا را حفظ کند که در نتیجه بعد از افتادن دندان های شیری فضای آن ها برای رویش دندان های دائمی باقی بماند .

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

بهترین سن درمان ارتودنسی

بهترین سن درمان ارتودنسی به ویژه ارتودنسی ثابت دوره نوجوانی و حدود ده تا دوازده سالگی است . در این دوره اکثر دندان های شیری افتاده اند و اغلب دندان های دائمی رویش پیدا کرده اند . بنابراین امکان نصب دستگاه ارتودنسی ثابت برای انواع دندان های دائمی وجود دارد .

بیشتر بخوانید
روکش زیبایی دندان

همچنین نوجوانان در استفاده از دستگاه های ارتودنسی و رعایت بهداشت دهان و دندان در دوره نوجوانی نیز بیشتر است . در دوره نوجوانی نسبت به بزرگسالی حرکات دندان ها راحت تر خواهد بود بنابراین درمان ارتودنسی بهتر و سریع تر به نتیجه می رسد و همچنین تداوم بافت لثه هم بهتر و سریع تر صورت می گیرد . بسیاری از ناهنجاری های فک با دستگاه های ارتودنسی در دوره نوجوانی قابل حل است و اگر درمان در این مقطع زمانی صورت نگیرد ممکن است در آینده نیاز به درمان های وسیع مانند جراحی فک باشد بنابراین به والدین توصیه می شود برای معاینه به نزد متخصص ارتودنسی بروند .

در موارد خاص نیاز به مداخله ی درمانی ارتودنسی در سنین پایین تر وجود دارد و در بعضی از موارد خاص به ویژه بزرگی فک پایین در انواع شدید که معمولا زمینه ارثی و ژنتیک دارد بهتر است درمان ارتودنسی در این موارد در سنین هجده سالگی صورت گیرد .

دختران نسبت به پسران جهش رشدی و بلوغ در سن پایین تر صورت می گیرد و معمولا درمان ارتودنسی دندان در دختران باید در سنین کمتر صورت گیرد .

ارتودنسی فک بالا و پایین کلینیک دندانپزشکی وصالمزیت ارتودنسی پیشگیری

ارتودنسی پیشگیری به رفع ناهنجاری های دهان و دندان کودک می پردازد و سبب می شود تا از بروز مشکلات وسیع تر دهان و دندان پیشگیری شود . معمولا با انجام ارتودنسی پیشگیری بهداشت دهان و دندان برای کودکان آسان تر خواهد بود . به همین منظور طول عمر دندان های کودک با انجام ارتودنسی پیشگیری افزایش یاقته و از بروز پوسیدگی های دندانی پیشگیری می شود و در نهایت لبخند کودک شما را زیبا تر خواهد کرد .

بیشتر بخوانید
آشنایی با انواع روکش دندان

در چه زمان نیاز به درمان ارتودنسی پیشگیری وجود دارد ؟

  • افتادن زودهنگام دندان های شیری
  • تنفس دهانی
  • اختلال در گاز گرفتن و جویدن
  • اختلال گفتاری
  • مکیدن انگشت
  • روی هم قرار گرفتن دندان ها

نتیجه گیری

ارتودنسی پیشگیری در درمان مشکلات دهان و دندان در کودکان بسیار موثر بوده و از پیشرفت ناهنجاری های دندان و درمان های پر هزینه پیشگیری می کند . مشکلات خاص ممکن است در طی درمان مشخص شود که جایی هیچ گونه نگرانی نخواهد بود و متخصص ارتودنسی با تشخیص درست به درمان مشکلات دهان و دندان می پردازد . لذا به منظور پیشگیری از بروز مشکلات بهتر است چکاپ های دوره ای و مراجعه به کلینیک دندانپزشکی را فراموش نکنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

مطالب مرتبط با این مقاله:

ارتودنسی نامرئی

درمان ارتودنسی دندان

ارتودنسی متحرک

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک