انواع کامپوزیت دندان

داشتن دندان هایی زیبا و سفید آرزوی هر فردی است که می تواند باعث اصلاح طرح لبخند و افزایش اعتماد به نفس شود. یکی از بهترین روش ها برای دستیابی به این هدف کامپوزیت دندان است که در این مقاله قصد داریم آن را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. بنابراین به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت ها موادی خمیر مانند هستند که همه در حوزه درمانی به منظور پر کردن دندان ها و هم در حوزه زیبایی برای سفید و یکدست کردن آنها به کار می روند. در حقیقت دندانپزشک با استفاده از این مواد می تواند مشکلات دندانی از قبیل شکستگی یا تغییر رنگ آنها را برطرف نماید.

کامپوزیت ونیرکامپوزیت دندان های جلو

کامپوزیت دندان های جلو اغلب به دلیل وجود فاصله بین دندان ها یا لب پریدگی آنها به کار می رود که در این روش از کامپوزیت ونیر دندان استفاده می شود وبه دلیل اینکه با تراش دادن دندان ها همراه نیست به آنها آسیبی نمی رساند. همچنین این روش به ارتودنسی فوری نیز شهرت دارد و ماندگاری بالایی هم دارند.

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

انواع کامپوزیت دندان

برخی از انواع کامپوزیت دندان عارتند از:

  • کامپوزیت دندان ماکروفیل: این نوع کامپوزیت حاوی ذرات 10 تا 50 میکرومتری است و نسبت به سایر انواع کامپوزیت ذرات درشت تری دارد به همین دلیل مقاوت بالایی دارد ولی به طبع عمل ترمیم آن سخت تر است.
  • کامپوزیت دندان میکروفیل: ذرات این نوع کامپوزیت کوچکتر از 100 نانومتر هستند که سبب می شود پولیش آن راحت تر انجام گیرد.
  • کامپوزیت های دندان هیبرید: از مزایای این نوع کامپوزیت، افزایش استحکام و قدرت در مقابل ساییدگی می باشد . میکروهیبریدها و نانوهیبریدها هر دو در این گروه قرار دارند و اندازه ذرات آنها کمتر از 100 نانومتر تا بیش از یک میکرومتر می باشد.
  • نانو کامپوزیت: اندازه ذران این نوع کامپوزیت حدود 20 نانومتر می باشد و در مقابل ساییدگی استحکام بالایی دارند. همچنین این نوع کامپوزیت دارای قابلیت پولیش می باشد.
بیشتر بخوانید
طول عمر کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیربهترین رنگ کامپوزیت دندان

کامپوزیت های دندان دارای تنوع رنگ بالایی هستند بنابراین افراد دارای قدرت انتخاب بالایی هستند. بهتر است رنگی که انتخاب می کنید طبیعی و خیلی سفیدتر از دندان های شما نباشد. همچنین در انتخاب رنگ به رنگ پوست خود نیز توجه کنید.

طول عمر کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان ها میزان ماندگاری و طول عمر مشخصی دارند که عوامل متعددی از جمله نحوه مراقبت از آنها و جنس مواد کامپوزیتی در طول عمر کامپوزیت دندان موثر می باشد. این مدت عمدتا بین 2 تا 5 سال متغیر می باشد و توصیه می شود پس از آن بهداشت دندان ها را بیشتر از قبل مورد توجه قرار دهید.

قیمت کامپوزیت دندان

برای بسیاری از افراد هزینه کامپوزیت دندان ها همانند کیفیت آنها اهمیت بالایی دارد. عوامل متعددی از جمله جنس و کیفیت مواد اولیه، مهارت دندانپزشک و تعداد دندان های نیازمند کامپوزیت در تعیین هزینه آنها موثر هستند. شما عزیزان در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت کامپوزیت دندان در کرج می توانید با شماره های مندرج در سایت کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی درکرج تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری

در این مقاله کامپوزیت های دندان را از زوایای مختلف به خصوص انواع کامپوزیت دندان مورد بررسی قرار دادیم وسعی کردیم تا جای ممکن مطالب خوبی را ارائه نماییم.

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با پزشک