ایمپلنت دندان درد دارد ؟

فهرست محتوا

ایمپلنت دندان درد دارد ؟

اکثر افرادی که قصد انجام ایمپلنت دندان را دارند، اما از انجام آن می ترسند و ترس و دلهره دارند و در عین حال نگران هستند که این دوره درمانی درد داشته باشد . این دلهره ها یک موضوع شایع در بین تمام افراد جامعه است .

اکثر افرادی که ایمپلنت دندان در کرج انجام می دهند ابراز می کنند که این پروسه درمان اصلا درد ندارد و هنگام انجام آن با وجود اینکه ناحیه مورد نظر بی حس می شود اما شاید درصدی بسیار کمی احساس ناراحتی وجود داشته باشد که این موضوع یک امر طبیعی خواهد بود .

ایمپلنت دندان درد دارد ؟
ایمپلنت دندان درد دارد ؟

نحوه جراحی دندان برای ایمپلنت دندان

انجام ایمپلنت دندان طی چند مرحله انجام می شود، که هر کدام از این مراحل چند ماه به طول می انجامد . یکی از دلایلی که هر مرحله از ایمپلنت چند ماه طول می کشد این است که، باید دندانپزشک از نتیجه انجام آن مرحله اطمینان حاصل نماید .

ابتدایی ترین مرحله ایمپلنت دندان ایجاد برشی بر روی لثه می باشد بعد از برش زدن لثه، یک پیچ در استخوان فک تعبیه می شود و مدتی زمان نیاز دارد تا این پیچ جایگزین ریشه دندان گردد، سپس از جایگذاری ایمپلنت در داخل لثه، لثه بخیه زده می شود . معمولا مدت زمان انجام این پروسه حدود 3 – 6 ماه بسته به تشخیص دندانپزشک متفاوت می باشد . در این مدت زمان تا موقتی برای بیمار قرار داده می شود تا خوردن، آشامیدن امکان پذیر باشد .

پس از آنکه ایمپلنت دندان با استخوان فک سازگار شد در این مرحله اباتمنت بر روی آن قرار می گیرد . در حقیقت اباتمنت یک بخش از ایمپلنت دندان است  که بر روی پیچ ایمپلنت قرار می گیرد . در حقیقت از اباتمنت برای ترمیم دندان استفاده خواهد شد، پس از آنکه مرحله ترمیم دندان به اتمام رسید بهتر است مجدد به دندانپزشک مراجعه نماید تا طول دوره درمان به اتمام رسد .

آیا انجام ایمپلنت دندان درد دارد ؟

زمانی که مراحل ایمپلنت دندان را شرح می دهیم، خیلی از افراد تصور می کنند که انجام این روش درد دارد . اما باید گفت انجام ایمپلنت دندان بسیار آسان تر از درمان پوسیدگی دندان است . در حین انجام این روش درمانی از بی حسی موضعی استفاده می شود و فرد هیچ گونه دردی را احساس نخواهد کرد . در ضمن ایمپلنت دندان در استخوان های تعبیه می شود که عصب های درد زیادی ندارند و به همین منظور فرد احساس دردی نخواهد داشت .

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

 

آیا پس از انجام ایمپلنت دندان احساس درد وجود خواهد داشت ؟

احساس درد پس از اتمام ایمپلنت دندان کمی طبیعی خواهد بود که این دوره درد بسیار کوتاه خواهد بود . معغمولا این احساس درد در نواحی گونه ها، چانه و زیر چشم به وجود می آید . همچنین احساس درد در ناحیه ایمپلنت شده و داشتن کمی خونریزی وجود دارد .

پس از اتمام پروسه درمان به منظور از بین بردن احساس درد مصرف مسکن با تجویز پزشک مشکلی را در پی نخواهد داشت . همچنین استفاده از کمپرس سرد و مصرف مواد غذایی نرم به مدت 10 – 14 روز بهتر است، استفاده شود .

در نهایت باید گفت، یکی از مراقبت های که می تواند به کاهش درد کمک نماید، شستشوی دهان با آب گرم و نمک علاوه بر رعایت بهداشت دهان و دندان به تسکین درد نیز کمک بسزایی خواهد داشت .

نتیجه گیری

ایمپلنت دندان یک روش کاملا ایمن به منظور درمان و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد که این روش بدون درد و عارضه می باشد . تمامی افرادی که دندان خود را از دست داده اند کاندید بسیار خوبی برای انجام ایمپلنت دندان هستند . اگر شما مایل به انجام ایمپلنت دندان هستید می توانید با کلینیک دندانپزشکی وصال تماس بگیرید تا همکاران ما شما را در انتخاب روش مناسب، جلسات درمان و هزینه های روش درمانی راهنمایی نمایند .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

 گالری ایمپلنت دندان

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

2 thoughts on “ایمپلنت دندان درد دارد ؟

 1. منصور - مارس 24, 2019 در 8:08 ق.ظ

  سلام بعد از اتمام ایمپلنت هم درد نداره ؟ من یکی از دندونهام باید ایمپلنت بشه ولی میترسم درد داشته باشه . اگر درد داشته باشه قابل تحمل و با مسکن رفع میشه یا نه ؟
  ممنون میشم جواب بدید .

  پاسخ
  • vesal - مارس 25, 2019 در 4:36 ب.ظ

   سلام، درمان ایمپلنت با رعایت پروتکل های مربوط به درمان از بی دردترین درمان های دندانپزشکی محسوب می شود و در صورت وجود درد که معمولا بسیار خفیف است با مسکن برطرف می شود .

   پاسخ

پاسخ

14 − 2 =

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک