ایمپلنت دندان در کرج+ قیمت مناسب

ایمپلنت دندان در کرج

ایمپلنت دندان در کرج یک گزینه درمانی است که برای جایگزینی دندان های از دست رفته دهان استفاده می شود. درمان ایمپلنت ممکن است توسط دندانپزشک عمومی، پریودنتیست، جراح دهان یا جراح فک و صورت انجام شود.

علیرغم پیشرفت در مراقبت های دندانی، بسیاری از ایرانیان دندان های خود را از دست داده اند. و بخاطر از دست دادن آنها رنج می برند. که بیشتر به دلیل پوسیدگی دندان، بیماری پریودنتال یا آسیب بوجود آمده است.. برای سال‌ها، تنها گزینه‌های درمانی موجود برای افرادی که دندان‌های از دست رفته داشتند، بریج و پروتز بود. اما امروزه ایمپلنت های دندانی در دسترس هستند.

وقتی بنا به هر دلیلی دندانی را از دست می دهید، زیبایی چهره فرد از بین می رود. برای جلوگیری از بروز مشکلات و هزاران عوارض دیگر سعی کنید دندان از دست رفته را جایگزین کنید. ایمپلنت دندان بهترین گزینه برای جایگزینی دندان از دست رفته فرد است. ایمپلنت درکرج از جنس تیتانیوم بوده و جای ریشه دندان از دست رفته قرار می‌گیرد. و کاملا با بدن سازگار است.

دندان از دست رفته می تواند مشکلاتی نظیر تحلیل استخوان فک، اختلال در تکلم، اختلال در جویدن ایجاد کند. که در نهایت منجر به بروز مشکلات گوارشی می‌شود. همچنین ممکن است دندان‌های دیگر جابه جا شده و بین دندان‌ها فاصله ایجاد شود. و نیاز به انجام درمان های پیچیده مانند ارتودنسی دندان برای برطرف کردن این بی‌نظمی دندانی ایجاد می‌شود.

فهرست محتوا

ایمپلنت دندانی چیست؟

ایمپلنت دندانی قطعه ای از فلز تیتانیوم و آلیاژهایی از این فلز است که در داخل استخوان فک قرار می گیرد. یعنی در حقیقت این قطعه فلزی نقش ریشه دندان را برای ما ایفا می کند. که بر روی این قطعه فلزی، یک قطعه فلزی دیگر قرار می گیرد که نقش تاج دندان را برای ما ایفا می کند. سپس بعد از قرار گیری قطعه فلزی دوم قالب گیری صورت می گیرد تا فرآیند آماده سازی روکش دندان انجام گردد.

مراحل انجام ایمپلنت دندان در کرج

ایمپلنت یک استوانه ای از جنس تیتانیوم است که طی جراحی بسیار ساده می تواند در داخل فک قرار بگیرد.

ایمپلنت به طور کلی از سه قسمت تشکیل شده است. یک قسمت که در داخل فک بیمار و استخوان جاگذاری می شود اصطلاحا به آن فیکسچر گفته می شود. معمولا یک زمان انتظار برای استخوان سازی دارد (این زمان حدود شش هفته است). بعد از آن زمان انتظار قسمت دوم به نام آباتمنت با پیچ بر روی آن قرار می گیرد. بعد از جای گذاری قسمت دوم شبیه به دندان های دیگر می شود. و اصطلاحا یک پایه مصنوعی برای دندان درست می کنیم. و سپس قالب گیری دندان انجام می گیرد و در نهایت روی دندان روکش قرار داده می شود.

مزیت ایمپلنت دندان در کرج

هفت مزیت ایمپلنت های دندانی که باید بدانید:

 1. ایمپلنت های دندانی نسبت به روش های دیگر جایگزینی دندان، محکم تر و قابل اعتمادتر هستند. به طوری که بریج و پروتز های دندانی معمولا تا ده سال عمر می کنند. در صورتی که با مراقبت از ایمپلنت های دندانی، انتظار می رود حداقل 10 تا 15 سال برای شما عمر کنند.
 2. مراقبت از ایمپلنت دندان دقیقا مثل دندان های طبیعی شما است. شما آن ها را مسواک می زنید، نخ دندان می کشید. و همانند دندان های طبیعی خود از آن ها مراقبت می کنید .
 3. ایمپلنت های دندانی همانند دندان های طبیعی شما در لثه و فک رفتار می کنند. هیچ گاه نگران افتادن آن ها نباشید، هیچ مانعی برای صحبت کردن شما نیستند و در صرف غذا هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند .
 4. ایمپلنت های دندانی ساختار استخوان فک را هنگام از دست دادن دندان، از زوال حفظ می کنند. و به حفظ سلامت و ساختار دندان های کناری، طبیعی یا غیرطبیعی کمک می کنند.
 5. ایمپلنت های دندانی با حفظ شکل و تراکم ساختار استخوانی طبیعی، از زیبایی طبیعی برخوردار هستند.
 6. ایمپلنت های دندانی پایدار هستند. اما افرادی که از پروتز های متحرک استفاده می نمایند دچار مشکلاتی از قبیل عدم پایداری و ثبات پروتز های متحرک است.
 7. افرادی که یک ربع از تمامی دندان های خود را از دست داده اند می توانند از روش درمانی ایمپلنت در کرج استفاده نمایند.

چه کسانی از انجام ایمپلنت های دندان نتیجه مطلوب نمی گیرند؟

افراد زیر نمی توانند از خدمات ایمپلنت دندان در کرج بهره ببرند.

 • اشخاصی که سیگاری هستند.
 • افرادی که دچار بیماری های خود درمانی هستند و یا داروهای را مصرف می کنند که این شرایط را برای آن ها ایجاد می کند.
 • افرادی که از روش های پرتو درمانی در ناحیه گردن و سر استفاده می کنند.
 • اشخاصی دیابتی، که دیابت آن ها تحت کنترل نیست.
کاندیدای مناسب ایمپلنت دندان در کرج

کاندیدای مناسب ایمپلنت دندان در کرج

تمامی بیمارانی که دندان های خود را از دست می دهند این افراد کاندید ایمپلنت دندان هستند. اما این به آن معنا نیست که این افراد قطعا می توانند ایمپلنت بگذارند. بخاطر اینکه قبل از جراحی ایمپلنت حتما باید از لحاظ بیماری های سیستمیک این افراد معاینه شوند. بر فرض مثال بیماران دیابتی که دیابت آن ها کنترل نشده است و هنوز از دیابت خود مطلع نیستند. این افراد قبل از انجام جراحی ایمپلنت در کرج حتما باید به متخصصین غدد یا پزشک معالج خود مراجعه کنند. و بعد از کنترل بیماری دیابت خود می توانند جراحی ایمپلنت را انجام دهند. یا بیمارانی که دچار سکته قلبی شده اند. این افراد حتما باید بعد از گذشت مدت زمانی مشخص و با اجازه مکتوب از پزشک قلب و عروق جراحی ایمپلنت را انجام دهند.

بهترین کلینیک دندانپزشکی ایمپلنت دندان در کرج

ایمپلنت دندان در کرج یکی از مهمترین خدمات دندانپزشکی محسوب می شود که به عنوان جایگزنی برای دندان های از دست رفته کاربرد دارد. و تعداد جلسات آن نسبت به اغلب خدمات درمانی و زیبایی دندان پزشکی طولانی تر است. به همین دلیل همواره توصیه می شود برای انجام آن نزد بهترین کلینیک دندانپزشکی ایمپلنت بروید. تا ایمپلنت دندان توسط بهترین جراحان و در کلینیک با پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دندانپزشکی انجام گیرد. در این راستا کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج همواره سرآمد بوده است و از بهترین خدمات و حرفه ای ترین کادر درمانی بهره می برد. شما عزیزان با مراجعه به دندانپزشکی وصال می توانید، با خیالی آسوده به درمان دندان های خود اقدام کنید.

ماندگاری ایمپلنت دندان

طول عمر و ماندگاری ایمپلنت های دندانی به مراقبت های بعد از ایمپلنت، بیماری های سیستمیک، مصرف دخانیات و رعایت بهداشت دهان و دندان بستگی دارد . مهم ترین عوامل تاثیر گذار در طول عمر و ماندگاری ایمپلنت دندان رعایت بهداشت دهان و دندان است. طبق  تحقیقات انجام شده تقریبا طول عمر ایمپلنت های دندانی در جهان 40 – 45 سال  و در کشور ایران 20 تا 25 سال است.

برای اطلاعات بیشتر از مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان، به صفحه آن مراجعه کنید.

انجام ایمپلنت دندان در کرج بهتر است در چه سنی انجام شود؟

جراحی ایمپلنت دندان در سنین بزرگسال هیچ گونه محدودیت سنی ندارد. اما برای افراد زیر سن بلوغ که به هر دلیل دچار از دست دادن دندان های خود شده اند نمی توانند جراحی ایمپلنت را انجام دهند. به دلیل باز بودن صفحات رشد جراحی ایمپلنت به تعویق می افتد. و قبل از این باید از پروتز های متحرک بعنوان فضا نگهدارنده دندان استفاده نمایند. تا ترتیب دندان ها برهم نریزد و بعد از سن بلوغ می توانند ایمپلنت در کرج را انجام دهند. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه سن مناسب ایمپلنت کلیک کنید.

خلاصه کلام

ایمپلنت دندان در کرج به عنوان روشی مطمئن برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود. آنها ممکن است قادر به ایجاد پوسیدگی دندان نباشند. اما می توانند مانند دندان ها تحت تأثیر بیماری لثه قرار گیرند. برای اطمینان از اینکه از ایمپلنت های دندانی خود مراقبت می کنید، یا اگر به درمان ایمپلنت در کرج علاقه مند هستید، با کلینیک دندانپزشکی وصال در مورد اینکه آیا این درمان برای شما مناسب است صحبت کنید.

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

2 thoughts on “ایمپلنت دندان در کرج+ قیمت مناسب

 1. ساناز - نوامبر 29, 2018 در 3:42 ب.ظ

  سلام خداقوت
  من دندونم شکست تو فوتبال بعد ایمپلنت انجام دادم و الان یکم تو سوز و سرما درد میگیره خواستم بپرسم علتش چی میتونه باشه ممنون میشم جوابم رو بدهید .

  پاسخ
  • vesal - دسامبر 2, 2018 در 11:54 ق.ظ

   سلام
   ايمپلنت چون بافت زنده نيست نمي تواند حساسيتي داشته باشد علت اين حساسيت می تواند از دندان های ديگر شما باشد

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۸ دقیقه
تماس با پزشک