بلیچینگ دندان با لیزر

یکی از نوین ترین ابزارهایی که در حوزه پزشکی و دندان پزشکی منجر به یک انقلاب در زمینه زیبایی، درمانی و ترمیم شده، لیزر است. امروزه لیزر ها اتفاقاتی را رقم می زنند که پیش از ظهور لیزرها، این نوع خدمات  و اتفاقات صرفا در حد یک رویای محال بود.

در این مقاله در صدد هستیم یکی از هزاران معجزه گری هایی که توسط لیزرها در حال انجام است را خدمت علاقه مندان و همراهان همیشگی مان شرح کنیم.

فهرست محتوا

بلیچینگ چیست؟

همان طور که گفتیم بلیچینگ در واقع همان سفید کردن دندان هاست. در بسیاری از افراد شاهد هستیم که دندان هایشان پوسیدگی، شکستگی، و یا مشکلات دیگری را ندارد ولی صرفا به لحاظ رنگ پس از سال ها و در اثر علل مختلف ( از جمله، سن، مصرف نوشیدنی های کافئین دار و یا استعمال دخانیات مثل سیگار و قلیان و غیره) تغییر می کنند و این باعث می شود که افراد در فکر این باشند که رنگی طبیعی و زیبا به دندان هایشان بدهند.

بسیاری از مراجعین از پزشکان می خواهند که با بالاترین کیفیت این کار را برایشان انجام دهند.

واقعیتی که وجود دارد این است که روش ها و راهکارهای مختلفی برای بلیچینگ و یا همان سفید کردن دندان وجود دارد.

یکی از این راه ها استفاده از لیزر ها در این حوزه از خدمات ترمیمی و زیبایی است.

بلیچینگ با لیزر چه مزایایی دارد؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که مراجعین از پزشکان می پرسند این است که این روش چه حسن ها و مزایایی دارد.

  1. یکی از مهم ترین مزایایی که دارد این است که نسبت به دیگر روش های بلیچینگ در سفید کردن کردن دندان ها تاثیر بیشتری داشته و دندان ها سفیدی و درخشش بیشتری می یابند.
  2. این روش کوتاه ترین زمان ممکن را به خود اختصاص می دهد و ابدا مراحل درمانی طولانی را ندارد.
  3. در طول روند درمانی هیچ گونه دردی متوجه بیمار نیست و بیمار در آرامش کامل می تواند از این روش برای سفید کردن دندان هایش استفاده کند.
  4. پس از آنکه این روش برای دندان ها استفاده شد دوام و ماندگاری طولانی در سفیدی دندان ها شاهد هستیم.
  5. این روش هیچ گونه حساسیت یا عارضه ای را در پی ندارد.
بیشتر بخوانید
چگونه یک مرکز دندانپزشکی خوب پیدا کنیم؟

بلیچینگ با لیزر چه معایبی دارد؟

همواره در تمام زمینه و موضوعات کسانی که برای اولین بار با روشی آشنا می شوند در پی این هستند از خدمات و نیز عیوب روش آگاهی دقیقی داشته باشند. البته که این کاملا هوشمندانه و عاقلانه است. و ما به همه مخاطبان خودمان توصیه می کنیم هرگز بدون تحقیق و آگاهی در مسیری گام بر ندارید.

در اینجا می خواهیم از معایب و مخاطراتی که روش انجام آن با لیزر می تواند داشته باشد سخن بگوییم.

واقعیت از این قرار است که در دهه اخیر با استفاده از لیزر دندان ها سفید شدند و بسیاری از افراد با رضایتمندی کامل از مطب ها و کلینیک ها خارج شدند. در طی تمام مدتی که این کار در حال انجام بود گزارشی مبنی بر اتفاق ناگواری که ناشی از این روش درمانی و زیبایی بوده باشد دریافت نکرده ایم.

البته دندان های بسیاری از افراد حساسیت های خاص خود را داشته است. در این زمان با تشخیص پزشک پیش از آنکه به بلیچینگ با لیزر اقدام شود دندان ها با لیزر های دیگری رفع حساسیت می گردد سپس به مقصود و هدف اصلی یعنی سفید کردن می پردازند.

نکاتی در مورد بلیچینگ دندان با لیزر

  • میزان موفقیت روش بلیچینگ در افراد مختلف متفاوت است. در واقع رنگ دندان های افراد مختلف متفاوت است به همین جهت میزان نتیجه دهی این روش در افراد مختلف متفاوت است
  • هزینه روش بلیچینگ در مطب ها و کلینیک های مختلف متفاوت است. گاها به دلیل میزان موادی که مورد استفاده قرار می دهند و نیز در تعداد جلساتی که صرف یک بیمار می کنند هزینه ها متغیر می شود .

بهترین دندان پزشکی

مسروریم که این نوید را به هموطنان عزیزمان دهیم که امروزه خوش بختانه به موازات شوق و شور گسترده ای که نسبت به زیبایی و اعمال مختلف زیبایی شکل گرفته است و افراد حتی از ضروری ترین نیاز های خود عبور می کنند تا اینکه بتوانند از خدمات زیبایی برخوردار شوند، انجام انوع خدمات دندان پزشکی نیز رو به افزایش و گسترش بوده است. بهترین دندانپزشکی ها ،کلینیک ها، مطب ها با بهترین پرسنل و پزشکان در حال خدمت رسانی به علاقه مندان زیبایی هستند.

سوالات متداول

دندانپزشکی لیزری چیست و از کجا آمده است؟ لیزر دندان چگونه کار می کند و آیا به دندان ها و لثه های من آسیب می رساند؟ آیا این فناوری برای فرزندان بی خطر است؟ بیماران زیادی هستند که در مورد دندانپزشکی لیزری سوال دارند. این نوع دندانپزشکی بسیار ایمن است و در واقع توسط بسیاری از کودکان و بزرگسالان ترجیح داده می شود. پاسخ سوالات متداول در مورد خدمات دندانپزشکی لیزری را بیابید!

بیشتر بخوانید
بلیچینگ دندان در کرج

هم چنین در این بخش به برخی از سوالات پرتکراری که از سوی مخاطبین عزیز وب سایت مطرح گردیده است می پردازیم:

پرسش و پاسخ دندانپزشکی زیبایی
پرسش و پاسخ دندانپزشکی زیبایی

خاتمه

امید است که این مقاله توانسته باشد گامی هرچند کوچک در مسیر آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به شما برداشته باشد. در آخر از تکرار هزار باره این نکته گذر نخواهیم کرد که حتما در نظر داشته باشید که پزشکان موفق و متخصص در زمینه درمانی و زیبایی از مهم ترین عوامل موافقیت روند درمانی هستند. پس نیاز به ذکر این نکته نیست که همواره حتی برای کوچکترین اقدامات پزشکی و زیبایی خود از کسانی استفاده کنید که بارها و بارها هنر و تخصص خود را به منصه ظهور گذاشته اند.

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۱۰ دقیقه
تماس با پزشک