جراحی زیبایی لثه

لبخند یکی از مهمترین منحنی های زیبایی در بشریت است . لبخند زیبا در چهره بسیار مهم است . اما تا به حال به افرادی برخورده اید که به هنگام خندیدن لثه های آن ها نمایان می شود و همین امر سبب می شود تا فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد و از خندیدن اجتناب ورزد . اما باید گفت نمایان شدن بیش از حد لثه ناشی از مشکلات اساسی می باشد ولی می توان گفت جایی هیچ گونه نگرانی نیست و می توان با انجام جراحی زیبایی لثه به درمان آن پرداخت .

جراحی زیبایی لثه
جراحی زیبایی لثه

فهرست محتوا

جراحی زیبایی لثه چیست؟

جراحی لثه یکی از جراحی های زیبایی جهت اصلاح فرم لثه و بازگرداندن بافت لثه، رباط لثه و استخوان از بین رفته و آسیب دیده ای است که دندان را پشتیبانی می کند، انجام می شود . جراحی لثه یک جراحی زیبایی به منظور افزایش عمر دندان ها می باشد .

هدف از جراحی لثه، درمان ناهنجاری ها و بیماری های دهان و دندان است . این هدف به منظور بازسازی لثه و ایجاد فضای بهتر برای بهداشت دهان و دندان و مراقبت های تخصصی تحقق می یابد .

انواع روش های جراحی زیبایی لثه

جراحی فلپ لثه

جراحی فلپ لثه یکی از جراحی های لثه است که به چند منظور انجام می گردد، در این روش جراحی، جراح با ایجاد یک شکاف داخلی “فلپ” جدا شده و سبب خارج کردن بافت عفونی و دسترسی به سطح ریشه به منظور تمیز کردن و درمان آن می باشد . جراحی فلپ لثه سبب ترمیم و بازسازی استخوان و رباط های لثه می شود . در مرحله بعدی جراحی زیبایی لثه بافت لثه به منظور بهبود سریع کامل بسته شده سپس بخیه ای کوچک برای فیکس کردن بافت لثه در ناحیه خود انجام می گردد که این بخیه نیاز به کشیدن ندارد و ظرف مدت یک هفته جذب می شود و در برخی از موارد ممکن است برای محافظت از لثه پانسمان انجام گردد .

بیشتر بخوانید
لیفت لثه در کرج

پیوند استخوان

یکی از روش های جراحی لثه پیوند استخوان می باشد که در این روش می توان با استفاده از مواد پرکننده یا پیوند استخوان، استخوان را ترمیم نمود، که انتخاب این نوع روش جراحی در برخی شرایط قابل انجام می باشد .

افزایش طول تاج دندان

یکی از روش های جراحی زیبایی لثه افزایش طول تاج دندان می باشد . زمانی که طول ظاهری دندان ها بسیار کوتاه باشد، افزایش طول تاج دندان روشی مناسب می باشد، که در این روش جراحی مقداری از بافت لثه برداشته می شود .

جراحی زیبایی لثه

عمل جراحی پیوند لثه

یکی دیگر از روش های جراحی لثه زمانی انجام می شود که بافت لثه تحلیل رفته باشد و همین امر سبب نمایان شدن ریشه دندان و دندان های با طول بیشتر می شود که عقب ماندن و تحلیل بافت لثه به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که یکی از آن دلایل بیماری های لثه می باشد .

هدف از عمل جراحی پیوند لثه پوشش دادن سطح ریشه دندان های قابل رویت و پیشگیری بیشتر از عقب نشینی لثه و محافظت از ریشه دندان در برابر پوسیدگی دندان می باشد .

لیفت سینوس

یکی دیگر از روش های جراحی لثه، کاشت دندان به منظور جایگزینی دندان از دست رفته است . برخی از افراد بنا بر دلایلی همچون تحلیل استخوان فک و نداشتن استخوان کافی امکان برای کاشت دندان را ندارند که در این موارد روش لیفت سینوس انجام می گردد که در این روش جراحی استخوانی در قسمت سینوس فک بالا به منظور افزایش طول و عرض لبه استخوان پیوند زده می شود بعد از مدتی می توان ایمپلنت دندانی را بر روی استخوان پیوند زده شده قرار داد .

بیشتر بخوانید
درمان ریشه دندان

نمونه برداری از بافت لثه

در افرادی که ضایعات مشکوک مشاهده می شود به منظور بررسی بیشتر دندانپزشک مقداری از بافت لثه را برداشته سپس برای آزمایشگاه پاتولوژی ارسال می نماید .

لیزر درمانی

زمانی که بافت لثه اطراف ریشه دندان ملتهب شده باشد می توان از لیزر دندانپزشکی برای برداشتن بافت آلوده و آسیب دیده اقدام نمود، که در این روش ریشه دندان نمایان می شود و پوسته ریزی ریشه آغاز می گردد، سپس دندانپزشک ریشه دندان را با استفاده از ابزار ویژه صاف کرده و هر گونه نقاط زبری که باعث آلودگی و عفونت می شود را از بین می برد . پس از مدت زمان کوتاهی طب فرآیند بهبود ناحیه بین لثه و ریشه بازسازی می شود.

در کلینیک دندانپزشکی وصال، روش های متعددی به منظور اصلاح طرح لبخند وجود دارد . روش های همچون کامپوزیت ونیر یا لیمنت دندان هر کدام به منظور بهبود شکل و رنگ دندان هاست . ولی ظاهر نمایان شدن لثه به همان اندازه حائز اهمیت می باشد که متخصصین این کلینیک دندانپزشکی به بهترین روش های زیبایی به جراحی زیبایی لثه می پردازند .

 

اقدامات اولیه جراحی زیبایی لثه

تغییر سبک زندگی و رعایت بهداشت دهان و دندان

یکی از مهمترین عوامل تغییر سبک زندگی و رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد زیرا با رعایت بهداشت، سلامت دهان و دندان در طولانی مدت حفظ می شود و یکی از عوامل تاثیر گذار  سیگار کشیدن می باشد که با ترک آن و تغییر سبک زندگی می توان به سلامت دهان و دندان خود کمک نمود.

بیشتر بخوانید
کشیدن دندان با جراحی

حذف جرم دندان

از دیگر اقدامات اولیه جرم گیری دندان می باشد که این روش درمانی بسیار ساده بوده و به رفع جرم و پلاک بر روی سطح دندان ها کمک می نماید .

درمان ناهنجاری‌های فکی

قبل از انجام جراحی لثه درمان ناهنجاری های فکی و یا به عبارتی اصلاح بافت لثه، استخوان و دندان لق شده بسیار حائز اهمیت می باشد . زیرا باید قبل از جراحی محیط دندان عاری از هر گونه آلودگی و التهاب باشد .

در چه مواردی فرد نمی تواند اقدام به جراحی لثه نماید ؟

تمام افرادی که قصد انجام جراحی لثه را دارند باید از سلامت کامل دهان و دندان برخوردار باشند اما در برخی از شرایط امکان انجام جراحی لثه وجود ندارد که عبارتست از:

 • درمان نشدن بیماری های دهان و دندان
 • مصرف دخانیات از جمله سیگار
 • بیماری های قلبی و عروقی
 • بیماری دیابت
 • بیماری ایدز
 • مصرف برخی از داروها
 • و …

کلام آخر

در کلینیک دندانپزشکی زیبایی وصال، جراحی زیبایی لثه به بهترین نحو ممکن توسط متخصصین مجرب در محیطی مدرن ارائه می شود، به منظور مشاوره با کلینیک دندانپزشکی زیبایی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره  02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

2 thoughts on “جراحی زیبایی لثه

 1. ستایش - ژانویه 13, 2019 در 12:10 ب.ظ

  سلام خسته نباشید ببخشید شما جراحی لثه با لیزر هم انجام می دهید ؟ هزینه اش چقدر هست ؟

  پاسخ
  • vesal - ژانویه 13, 2019 در 12:37 ب.ظ

   سلام
   بله.با لیزر دایود انجام می شود .
   هزینه آن بستگی به تعداد دندانهایی که نیاز به درمان دارد متفاوت است. حدودا برای ۸ دندان ۵۰۰ و برای تک دندان ۱۰۰ هزار تومان است.

   پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با پزشک