چگونه یک مرکز دندانپزشکی خوب پیدا کنیم؟

دندانپزشکی علمی تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسم و روح، زیبایی و ادا کردن کلمات تامین می‌کند. شخصی که در رشته دندانپزشکی تحصیل نموده است، پزشکی است که به عنوان دندانپزشک شناخته می شود. آنها دهان، دندان ها، مشکلات لثه و سایر مناطق مرتبط را درمان می کنند. مطالعات زیادی وجود دارد که نشان می دهد ارتباط بین سلامت دندان ها و لثه و ارتباط آن ها با سلامت سایر قسمت های بدن وجود دارد. به عبارت دیگر، بیماری های موجود در قسمت های مختلف بدن می تواند مربوط به مشکلات دندان ها و لثه باشد. بنابراین، حفظ سلامت دهان دندان و مراجعه به یک دندان پزشک خوب امری بسیار مهم است.

کلینیک خوب دندانپزشکی در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

فهرست محتوا

چرا کلینیک دندانپزشکی وصال بهترین کلینیک دندان پزشکی در کرج می باشد؟

آیا از دندانپزشک متنفر هستید؟ این روزها کار دندانپزشکی بسیار ملایم تر از گذشته است، به همین دلیل مراقبت از دندان ها و اقدامات ضد اضطراب در اولویت قرار دارد. اما برخی از کلینیک ها هنوز از فناوری های منسوخ استفاده می کنند و برخی از کلینیک های دندانپزشکی بسیار بهتر از سایرین هستند. خوشبختانه بسیاری از مردم ما با بهترین کلینیک های دندانپزشکی در کرج ارتباط نزدیکی دارند و این بدان معناست که شما همانطور که انتظار دارید با مهربانی و ملاحظه، نرمی و مراقبت عالی تحت درمان قرار خواهید گرفت.

کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج  شامل برترین علوم و اقدامات پیشرفته پزشکی است. این مرکز بر پیشگیری و معالجه، دهان ، لثه ها و دندان ها تمرکز دارد و هم چنین بهترین انتخاب شما برای تشخیص بیماری لثه و دندان است. کلینیک وصال که شامل تیمی از متخصصین و فوق تخصص های دهان و دندان  با تجربه، پرستاران دندانپزشکی و تکنسین های متخصص در کرج، منتظر شما هستند. اگر شما در معالجه خصوصی دندان، امکانات و خدمات پس از مراقبت نیاز به بهترین ها دارید، کلینیک دندان پزشکی وصال را انتخاب کنید.

کلینیک دندانپزشکی وصال انتخاب گسترده ای از درمان های دندانپزشکی را برای بهبود لبخند شما فراهم می کند. آنها همچنین بر این اطمینان دارند که دندان ها و دهان شما در بهترین وضعیت ممکن باشد، به این معنی که آن ها همه تلاش خود را برای دستیابی و حفظ بهداشت دهان و دندان و شیوه زندگی سالم نیز انجام می دهند. وقتی معاینات منظم و معاینات بهداشتی را به طور منظم انجام می دهید، تشخیص هر گونه بیماری نگران کننده آسان تر بوده و مطمئن خواهید شد که آن ها بدتر نمی شوند و برای درمان آن ها اقدام می کنید.

در کلینیک دندانپزشکی وصال چه نوع خدماتی ارائه می شود؟

خدمات ارائه دهنده توسط کلینیک دندانپزشکی وصال شامل خدمات زیبایی و درمانی می باشد؛

بیشتر بخوانید
پر کردن دندان در کرج

خدمات درمانی

 • جرم گیری دندان

بیماری لثه توسط یک بخشی چسبنده از باکتری به نام پلاک ایجاد می شود. پلاک ها ممکن است در اثر عدم رعایت بهداشت مناسب دهان و دندان روی دندان های شما ایجاد شود، اما اگر آن ها به خوبی تمیز نشوند، باکتری های موجود در پلاک می توانند باعث التهاب لثه های شما شوند. وقتی این اتفاق می افتد، لثه های التهابی موجبات ناراحتی شما را به وجود می ا<رند و ممکن سات دچار بد رنگی و بد بویی دهان شود وهمچنین فضاهایی مانند آبسه یا کیسه در کنار لثه ها ایجاد می کنند. سپس پلاک در این قسمت جمع می شوند و جتی با مسواک زدن منظم نمی توان آن را از بین برد. در صورت عدم درما ، بیماری لثه می تواند منجر به از دست دادن دندان یا استخوان فک شود.

اگر بیماری لثه زودهنگام گرفتار شود و به ساختارهای زیر خط لثه آسیب نرساند، باید یک نظافت حرفه ای انجام دهد. اگر کیسه بین لثه و دندان شما خیلی عمیق است، ممکن است به جرم گیری نیاز باشد.

یک مطالعه در ژوئیه 2015 در مجله انجمن دندانپزشکی آمریکا نشان داد که جرم گیری دندان برای بیماران مبتلا به پریودنتیت مزمن (بیماری لثه که از التهاب لثه گذشته است) مفید است. پریودنتیت مزمن 47.2٪ از بزرگسالان بالای 30 سال در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد.

این تمیزکاری عمیق دارای دو قسمت است. جرم گیری زمانی است که دندانپزشک شما پلاک و تارتار (پلاک سخت شده) را در بالا و زیر خط لثه برداشته و مطمئن می شود که تا انتهای کیسه را تمیز کنید. سپس دندانپزشک شما شروع به برنامه ریزی ریشه می کند، ریشه های دندان های شما را صاف و یکدست می کند تا به لثه ها دوباره وصل شود. مقیاس گذاری و برنامه ریزی ریشه ممکن است بیش از یک بار انجام شود و ممکن است به بی حس کننده موضعی نیاز داشته باشد.

نکات مراقبتی
بعد از تمیز کردن عمیق، ممکن است به مدت یک یا دو روز احساس درد یا حساسیت شدید به مواد غذایی را داشته باشید و تا یک هفته نیز حساسیت دندان داشته باشید. لثه ها نیز ممکن است درگیر تورم و خونریزی شوند.

برای جلوگیری از عفونت، کنترل درد یا کمک به بهبودی، دندانپزشک ممکن است یک قرص یا دهان شویه را تجویز کند. دندانپزشک شما هم چنین ممکن است دارو (دوکسی سایکلین با دوز زیرمیکروبی) را مستقیماً به بخش جرم گیری شده لثه و دندان تان تزریق کند.

بیشتر بخوانید
روکش زیبایی دندان

دندانپزشک ویزیت دیگری را برای دیدن نحوه بهبودی لثه و اندازه گیری عمق کیسه ها جرم شما ترتیب می دهد. اگر عمیق تر شده باشند، ممکن است نیاز به درمان بیشتری باشد.

لازم به ذکر است: مراقبت خوب از دندان در خانه برای جلوگیری از جدی شدن یا عود بیماری لثه ضروری است.

کلینیک دندانپزشکی وصال

 

 • درمان پوسیدگی دندان

معاینات منظم می توانند حفره ها و سایر شرایط دندانی را قبل از ایجاد علائم آزار دهنده شناسایی کنند و منجر به مشکلات جدی تری شوند. هرچه زودتر به دنبال مراقبت باشید، احتمال معکوس کردن مراحل اولیه پوسیدگی دندان و جلوگیری از پیشرفت آن بیشتر است. اگر حفره ای قبل از شروع درد ایجاد شود، احتمالاً نیازی به درمان گسترده نخواهید داشت.

درمان حفره ها به شدت آن ها و وضعیت خاص شما بستگی دارد. گزینه های درمان عبارتند از:

درمان های فلوراید

اگر حفره شما تازه شروع شده باشد، یک درمان با فلوراید ممکن است به بازیابی مینای دندان شما کمک کند و گاهی اوقات می تواند یک حفره را در مراحل اولیه معکوس کند. درمان های حرفه ای با فلوراید حاوی فلوراید بیشتری نسبت به مقدار موجود در آب لوله کشی، خمیردندان ها و دهانشویه ها هستند. درمان های فلوراید ممکن است مایع، ژل، کف یا لاک باشد که روی دندان های شما مسواک زده شده یا در یک سینی کوچک قرار گرفته است که روی دندان های شما قرار می گیرد.
پر کردن

که اصطلاحاً ترمیم نیز نامیده می شود، گزینه اصلی درمان است که پوسیدگی از مرحله اولیه پیشرفت کند. پر کننده ها از مواد مختلفی مانند: رزین های کامپوزیت به رنگ دندان، چینی یا آمالگام دندانی ساخته می شوند که ترکیبی از چندین ماده است.
تاج ها برای پوسیدگی گسترده یا ضعیف شدن دندان ها، ممکن است به تاج نیاز داشته باشید، روکش سفارشی که جایگزین کل تاج طبیعی دندان شما شود. دندانپزشک شما تمام قسمتهای پوسیده و بقیه دندانهای شما را برای اطمینان از تناسب مناسب، دور می کند. تاج ها ممکن است از مواد پرسلان با مقاومت بالا، رزین، فلز یا مواد دیگر ساخته شوند.
وقتی پوسیدگی دندان به کانال های ریشه ای دندان شما رسید، ممکن است به عصب کشی دندان نیاز داشته باشید. این روش درمانی برای ترمیم و نجات دندان آسیب دیده یا آلوده به جای برداشتن آن است. پالپ دندان بیمار برداشته می شود. بعضی اوقات داروها برای رفع هرگونه عفونت در کانال ریشه قرار می گیرند. سپس پالپ را با یک پر کننده جایگزین می کنند.
کشیدن دندان

بعضی از دندان ها به قدری خراب می شوند که ترمیم نمی شوند و باید برداشته شوند. کشیدن دندان می تواند شکافی ایجاد کند که باعث می شود دندان های دیگر شما جابجا شوند. در صورت امکان، برای جایگزینی دندان از دست رفته، یک ایمپلنت دندان در نظر بگیرید.
اگر درد یا حساسیت در دندان هایتان احساس می شود، در اسرع وقت با دندانپزشک خود وقت بگیرید. در اینجا برخی از اطلاعات برای کمک به شما برای آماده شدن برای قرار ملاقات خود آورده شده است.

بیشتر بخوانید
مراحل ارتودنسی بزرگسالان

آنچه شما می توانید انجام دهید
قبل از قرار ملاقات خود، لیستی از موارد زیر تهیه کنید:

همه داروها، ویتامین ها، داروهای گیاهی یا سایر مکمل هایی که مصرف می کنید و دوزها
هرگونه حساسیت به داروها یا واکنش های بدی که نسبت به بی حس کننده های موضعی داشته اید.

خدمات زیبایی

 • لمینت دندان
 • نمونه ای از لمینت دندان
  نمونه ای از لمینت دندان های مراجعه کننده به دندانپرشکی وصال

 

روکش دندان سرامیکی فک بالا

نوع درمان و هزینه های دندانپزشکی

اولین چیزی که هزینه مراقبت از دندان را متغیر می کند، نوع درمان است. به عنوان مثال، درمان های ساده ای مانند کشیدن دندان در مقایسه با درمان های پیچیده تر مانند درمان اندودنتیکس ارزان تر است. به دلیل نیاز به دقت بالا و مهارت زیاد یا وقت گیر، درمان ممکن است مقرون بیشتر شود. بعضی اوقات ممکن است لازم باشد سایر روش های درمانی را به یک معالجه دندان اضافه کنید. به عنوان مثال، هنگامی که می خواهید دندان عقل خود را استخراج کنید، دندانپزشک ممکن است متوجه عفونت لثه در اطراف آن یا پوسیدگی مجاور دندان شود که این در مواردی از دندانهای خرد نیمه آسیب دیده نسبتاً رایج است.

در چنین شرایطی باید علاوه بر استخراج با جراحی دندان عقل، درمان های دیگری نیز انجام شود که هزینه آن به هزینه درمان دندان عقل اضافه می شود. هم چنین نوع درمان ممکن است در یک گروه عمومی قرار گیرد، اما نحوه کار آن ها متفاوت است و بنابراین هزینه متفاوتی دارد. به عنوان مثال، یک مکان از دست رفته دندان می تواند با روش های مختلفی مانند: کاشت، قرارگیری پل یا دندان مصنوعی پر شود و بسته به روش درمانی، هزینه بسیار متفاوت خواهد بود.

نتیجه گیری

در نظر داشته باشید با انتخابی هوشمندانه می توانید ضامنی مطمئن برای سلامتی و زیبایی دندان های تان را فراهم کنید چرا در صورت عدم انتخاب کلینیک مناسبی دندانپزشکی ممکن است خسارات و عوارض زیادی متحمل دندان های تان شود. از آن جا که دندان عضوی حساس و تاثیر گذار در زیبایی و جلوه چهره آدمی است این موضوع اهمیت دو چندانی پیدا می کند.

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

One thought on “چگونه یک مرکز دندانپزشکی خوب پیدا کنیم؟

 1. vesal - فوریه 17, 2021 در 9:20 ق.ظ

  ممنون از شما

  پاسخ

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۹ دقیقه
تماس با پزشک