رادیوگرافی دندان در کرج

فهرست محتوا

رادیوگرافی دندان در کرج

رادیوگرافی یا OPG دندان ها یک روش تصویربرداری است که در تشخیص بیماری های دهان و دندان تاثیر بسزایی دارد . تنها عکسبرداری در درمان های دندانپزشکی رادیوگرافی دندان یا OPG می باشد، ولی در صورت اینکه باردار هستید، بهتر است رادیوگرافی دندان را به تعویض اندازید .

رادیوگرافی دندان در کرج
رادیوگرافی دندان در کرج

میزان اشعه رادیوگرافی دندان

رادیوگرافی دندان برای تشخیص بیماری دهان و دندان نظیر: شکستگی، آبسه های دندانی و یا کیست دندان مورد استفاده قرار می گیرد . انجام رادیوگرافی دندان به دلیل داشتن اشعه ایکس ممکن است برای افراد نگران کننده باشد اما باید گفت میزان اشعه رادیوگرافی دندان بسیار ناچیز می باشد . انجام رادیوگرافی دندان در نواحی خاصی از دهان و دندان انجام می شود و میزان اشعه آن بسیار کم است و لذا خطر جدی را برای فرد به همراه نخواهد داشت .

دلایل انجام رادیوگرافی دندان

تشخیص بیماری های دهان و دندان همچون پوسیدگی های دندانی، آسیب های دندانی و …

یافتن دندان های نهفته یا تحت فشار و رشد دندان ها در مسیر نامناسب

تشخیص کیست ها، آبسه های دندانی و تومور ها

بررسی مکان دندان های دائمی در حال رشد

مورد استفاده در درمان های ارتودنسی، درمان های ایمپلنت دندان و …

اقدامات قبل از انجام رادیوگرافی دندان

قبل از انجام رادیوگرافی دندان حتما مطمئن شوید که باردار نباشید زیرا در صورتی که باردار هستید بهتر است انجام آن را به تعویق اندازید تا جنین در معرض هیچ گونه اشعه ای قرار نگیرد . اما در صورتی که انجام این عکس برداری ضروری است برای محافظت از نوزاد بهتر است از پیشبند سربی استفاده نماید .

بیشتر بخوانید
علت دندان های کج در کودکان

در زمان انجام این روش فرد چه احساسی دارد؟

رادیوگرافی دندان یک روش عکس برداری بدون درد و عارضه می باشد و تنها چند دقیقه کوتاه به طول می انجامد و فرد در این زمان هیچ گونه احساس ناخوشایندی نخواهد داشت .

نحوه انجام رادیوگرافی دندان

ابتدا فرد در مقابل دستگاه ایستاده یا می نشیند سپس قطعه کوچکی از مقوا یا پلاستیک میان دندان ها فرد قرار داده می شود و دستگاه را متناسب با وضعیت بیمار تنظیم می شود و چانه فرد بر روی جایگاه جلوی دستگاه قرار داده شده سپس اسکن سه بعدی گرفته می شود .

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

عوارض رادیوگرافی دندان

انجام رادیوگرافی دندان یک روش تصویربرداری بدون عوارض می باشد . برخی از افراد تصور می کنند به دلیل وجود اشعه ایکس در این روش تصویر برداری می تواند عوارض و خطراتی را برای افراد به دنبال داشته باشد در صورتی که چنین نیست میزان اشعه ایکس در رادیوگرافی دندان بسیار کم بوده و هیچ گونه عوارضی را برای فرد به دنبال نخواهد داشت .

هزینه رادیوگرافی دندان

هزینه رادیوگرافی یا OPG دندان بسته به نوع مرکز متفاوت می باشد . در صورتی که بیمه باشید با انجام این عکسبرداری با بیمه می توانید از هزینه آن بکاهید . به منظور اطلاع دقیق از هزینه رادیوگرافی دندان به کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج مراجعه نماید .

بیشتر بخوانید
با مراقبت از دندان های کودکان، لبخندهای کوچک را به آنان هدیه دهید!

نتیجه گیری

رادیوگرافی دندان یک روش کاملا بدون درد می باشد که به سه روش قابل انجام است، اما در صورتی که باردار هستید پزشک خود را مطلع سازید زیرا بهتر است انجام آن را به تعویق اندازید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با پزشک