بر چه اساسی رنگ ارتودنسی را انتخاب کنیم؟

روشن‌تر کردن لبخند با بهترین رنگ ارتودنسی آسان است. برای دستیابی به آن لبخند زیبایی که تمام عمر منتظرش بودید، هرگز دیر نیست. امروزه هیجان انگیزترین و سرگرم کننده‌ترین بخش در مورد گرفتن بریس این است که بتوانید رنگ نوارهای لاستیکی بریس خود را انتخاب کنید.  چه بخواهید خلاقیت خود را به نمایش بگذارید، روحیه جدی در مدرسه را نشان دهید یا بریس را با لباس‌هایتان هماهنگ کنید، اضافه کردن بعضی از رنگ‌های تزئینی به بریس می‌تواند بسیار سرگرم کننده باشد!

رنگ ارتودنسی

یکی از جالب‌ترین چیزهای مروبط به درمان بریس در بین متخصصان ارتودنسی، این است که می‌توانید رنگ بریس‌ها را به دلخواه خود سفارشی کنید. بریس از براکت‌های فلزی کوچکی تشکیل می‌شود که در طول درمان به دندان‌های شما متصل می‌شوند. این براکت‌ها با استفاده از یک سیم نازک جابجا می‌شوند و با نوارهای الاستیک کوچک که به آن لیگاتور نیز می‌گویند، در جای خود نگه داشته می‌شوند. این نوارهای لاستیکی در رنگ‌های متنوع و هیجان‌انگیزی عرضه می‌شوند.

فهرست محتوا

بهترین رنگ ارتودنسی

بسیاری از افراد از خود می‌پرسند که “چه رنگ‌هایی را برای بریس‌ها انتخاب کنیم؟”  استراتژی‌های مختلفی برای نحوه انتخاب رنگ‌های بریس وجود دارد. برخی افراد ترجیح می‌دهند که کار را بازیرکی شروع کنند و به تدریج ماجراجویی بیشتری بدست آورند. نشان دادن رنگ‌های روشن در مدرسه می‌تواند سرگرم کننده باشد، اما الاستیک‌های نئون ممکن است در یک کار اداری نامناسب به نظر برسند. پس چه رنگ‌هایی روی بریس‌ها خوب به نظر می‌رسند؟

چند ایده خوب برای انتخاب رنگ بریس

  • مکمل رنگ چشم باشد.
  • با لباس‌هایی که دوست دارید بپوشید، هماهنگ شوید.
  • در تابستان رنگ‌های روشن و در زمستان آبی‌های سرد را انتخاب کنید.
  • قرمز و سبز برای تعطیلات نوروز
  • رنگ‌های تیم ورزشی مورد علاقه
  • انتخاب رنگ‌ های هماهنگ با مدرسه
  • بریس‌های قرمز، سفید و آبی برای نشان دادن میهن‌پرستی شما
  • نقره‌ای و طوسی، اگر نمی‌خواهید متمایز شوید.
  • سایه‌های تیره‌تر برای سفیدتر به نظر رسیدن دندان‌ها

همچنین می‌توانید رویکرد علمی‌تری برای یافتن بهترین رنگ ارتودنسی ثابت داشته باشید. رنگ‌ها و سایه‌های مختلف، در برابر رنگ پوست‌های مختلف خوب به نظر می‌رسند، بنابراین به جای آن می‌توانید چند رنگ خوب برای بریس انتخاب کنید. نکته مهم این است از آنجایی که کش‌های شما اغلب تغییر می‌کنند، این شانس را خواهید داشت که ترکیبات زیادی را امتحان کنید.

نحوه انتخاب رنگ ارتودنسی

اگر از طرفداران غذاهای رنگارنگ هستید، بهتر است از نوارهای سفید و شفاف روی بریس‌های خود اجتناب کنید. به این دلیل که آنها راحت‌تر لکه‌دار می‌شوند. شراب، قهوه و چای از عوامل موثر در لکه‌دار کردن هستند. اگر رنگی می‌خواهید که محتاطانه باشد و به راحتی لکه‌ها را نشان ندهد، طوسی یا نقره‌ای را برای ترکیب با براکت‌های فلزی انتخاب کنید. یکی از معایب بریس‌های سفید این است دندان‌ها را در مقایسه با آنها زردتر نشان دهند.

برخی از افراد ترجیح می‌دهند از بریس‌های زرد مخصوصا زرد روشن اجتناب کنند زیرا از دور مانند لکه به نظر می‌رسد. به طور مشابه، بریس‌های سبز ممکن است با کمی اسفناج باقیمانده از نهار اشتباه گرفته شوند! مشکی رنگ محبوبی نیست (به جز بعضی از نوجوانان که می‌خواهند اظهارنظر کنند). اگر رنگ‌هایی را می‌خواهید که دندان‌ها را سفیدتر نشان دهند، سراغ بنفش تیره یا آبی تیره بروید.

رنگ ارتودنسی دخترانه

رنگ‌هایی مانند قرمز و بنفش در بین دختران از محبیوبیت زیادی برخوردار هستند. اما دختران محدود به آنها نیستند و می‌توانند طیف وسیعی از رنگ‌ها را انتخاب کنند. بیشتر دختران ترجیح می‌دهند از رنگ‌هایی استفاده کنند که شخصیت، رنگ پوست، رنگ مو، رنگ چشم و لباس آنها را تحسین کند. این ترکیب دو رنگ مانند بنفش و صورتی را نیز به ارمغان می‌آورد.

رنگ ارتودنسی دخترانه

رنگ ارتودنسی آبی

رنگ ارتودنسی آبی

در صورتی که قصد دارید بهترین بریس‌های دندانی را انتخاب کنید، رنگ نیلی و آبی بهترین انتخاب است، زیرا ظاهر شگفت انگیزی دارد. این نوع بریس برای آقایان بسیار مفید است زیرا آنها همیشه به دنبال خرید پایه رنگ تیره هستند. یکی از مزایای اصلی انتخاب بریس‌های آبی رنگ، ترکیب رنگ‌های مختلف آن است. در صورتی که پوست و موهای شما روشن است، می‌توانید رنگ‌های بنزینی، آبی سلطنتی و آبی روشن را انتخاب کنید.

رنگ ارتودنسی نارنجی

رنگ نارنجی شادابی زرد را با رنگ قرمز ترکیب می‌کند. حس انرژی، جوانی و فعالیت می‌دهد. رنگ نارنجی با شادی، خلاقیت، اشتیاق، اراده و ماجراجویی همراه است. اگر فردی مثبت‌اندیش و خلاق هستید و از اینکه در مرکز توجه قرار بگیرید یا چیزهای جدید امتحان کنید، نمی‌ترسید، کش‌های نارنجی برای بریس‌های شما مناسب خواهند بود.

رنگ ارتودنسی نارنجی

رنگ ارتودنسی بنفش

رنگ ارتودنسی بنفش

بنفش نماد عظمت، جاه‌طلبی، معنویت و رمز و راز است. بنفش تیره با سلطنت، استقلال، تجمل، خرد و وقار مرتبط است. بنفش روشن و اسطوخودوس نشانه زنانگی، احساسات، عاشقانه و خلاقیت است. اگر طرفدار چیزهای ظریف در زندگی هستید، مستقل هستید و کسی نیستید که همه کارت‌های خود را روی میز بگذارید، بنفش تیره رنگ شما است. اگر خوش‌بین هستید، از کارهای خلاقانه مانند نقاشی یا نوشتن لذت می‌برید و جنبه نوستالژیک دارید، بریس‌های اسطوخودوس به لبخند شما می‌آیند.

خلاصه تاثیرات رنگ‌های مختلف ارتودنسی

رنگ بریستاثیر
سفید یا شفافکمتر جلب توجه می‌کند اما لکه‌ها را پاک می‌کند و می‌تواند باعث تغییر رنگ دندان‌ها شود.
رنگ‌های تیرهدندان‌ها را سفیدتر نشان می‌دهد.
زرد و طلاییمی‌تواند مانند لکه باشد و زردی دندان‌ها را برجسته کند
آبی تیره، فیروزه‌ای، بنفش، قرمز، نارنجی و صورتیبرای رنگ مو و پوست تیره مناسب است.
آبی روشن، بنفش تیره، برنز، سبزآبی، آلویی، قرمز و صورتی ملایمبرای رنگ مو و پوست روشن مناسب است.

سوالات متداول در مورد رنگ ارتودنسی

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
تماس با پزشک