روکش دندان جلو

فهرست محتوا

روکش دندان جلو

روکش های دندان یکی از رایج ترین خدمات دندانپزشکی است. هر روز هزاران نفر از مردم از روکش زیبایی دندان برای رفع مشکلات دندان و دهان خود استفاده می کنند.

تاج های دندانی برای دندان ها مشکلی ایجاد نمی کنند و در برخی وارد نیز حیاتی هستند. مهمتر از همه این که روکش دندان ها عملکرد بسیار مهمی برای سلامت دهان و دندان ها ایفا می کنند. در این مقاله هر چیزی که شما باید درباره روکش ها بدانید و اینکه چرا نباید از داشتن روکش نگران باشید بیان شده است.

روکش دندان

روکش های دندانی مانند نوعی ترمیم مصنوعی ثابت می باشند که برای  بازگرداندن دندان آسیب دیده به شکل اصلی و اندازه قبلی اش ساخته شده اند. در صورتی که دندان ترک خورده یا به شدت فاسد شده  یا آسیب دیده است، از روکش استفاده می شود. روکش دندان به صورت سفارشی  و متناسب با هر دندان ساخته می شوند.

روکش-دندان-جلو
روکش-دندان-جلو

کاربرد روکش های دندان چیست؟

دندانپزشکان برای انجام چند عملکرد مهم از روکش دندان ها استفاده می کنند. روکش زیبایی دندان از دندان های ضعیف محافظت می کند، دندان های شکسته را ترمیم و بازسازی می کند، از شکستن بیشتر دندان های ترک خورده جلوگیری می کند، و از دندان هایی که دارای پرکننده های بزرگ هستند پشتیبانی می کند. انواعی از روکش ها نیز برای نگهداری بریج های دندانی در محل خودشان استفاده می کنند. در هر مورد، روکش دندان برای حمایت یا جایگزینی ساختاری به کار می رود که دیگر به تنهایی نمی تواند عمل کند.

بیشتر بخوانید
مراحل ارتودنسی دندان

هر وقت دندان ها به شدت آسیب دیده، ترک خورده یا شکسته شده باشند، روکش زیبایی دندان موثرترین راه حل هستند. روکش ها ظاهر، شکل و هم ترازی یک دندان آسیب دیده را بازیابی می کنند. پس از اینکه یک روکش در جای خود چسبیده شد، معمولا تنها بخش قابل مشاهده دندان است. همچنین روکش های دندان مانند سایر دندان های طبیعی به نظر می رسند و به آسانی قابل تشخیص نیستند.

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

 روکش های دندان چگونه کار می کنند؟

روکش زیبایی دندان از مواد بسیار مقاوم و با دوام ساخته می شود و به طوری طراحی شده اند تا بتوانند مشکلات جویدن با دندان های آسیب دیده را برطرف کرده و به عنوان پوششی روی دندان ها از تخریب  بیشتر آنها جلوگیری کنند. هنگامی که روکش زیبایی دندان بر روی آن قرار گرفته می شود اساسا به بخشی  از این دندان تبدیل می شود.

 روکش دندان چه کمکی می کند؟ 

روکش های دندان شکل، قدرت، عملکرد و ظاهر یک دندان آسیب دیده را بازیابی می کنند. پس از اینکه روکش روی دندان آسیب دیده قرار داده می شود، می توانید با دندان خود مجددا بجوید بدون اینکه به ساختار زیر آن آسیب برساند.

بیشتر بخوانید
کامپوزیت ونیر دندان

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی روکش دندان جلو و عملکرد آن پرداختیم. کلینیک دندانپزشکی وصال دارای مجرب ترین پزشکان در ارائه خدمات گوناگون دندانپزشکی مانند کامپوزیت ونیر دندان، لمینت، اصلاح طرح لبخند و… می باشد.در صورت نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی با بالاترین کیفیت می توانید به کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه نمایید.

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با پزشک