قیمت ارتودنسی دندان در کرج

قیمت ارتودنسی دندان در کرج

نظم دندان ها / دندان های تان را مرتب کنید

همه ی ما انسان ها  به طور غریزی میل به نظم و ترتیب داریم، همینطور هم می خواهیم این نظم در جای جای زندگی مان حضور داشته باشد. مثلا  در حد توان مان همیشه لباس های مرتبی و مناسبی بپوشیم یا اگر دندان های مان دچار کجی و انحرافی است برای مان آزار دهنده هم چنین می تواند سلامت دهان و دندان مان را به خطر بیاندازد، زیرا دندان های انحرافی به راحتی تمیز نمی شوند و احتمال پوسیدگی آن ها بیشتر از سایر دندان ها است ، به همین دلیل افراد تصمیم می گیرند برای به دست آوردن سلامت دهان و دندان و هم چنین سلامت روحی خود از دندان پزشک متبحری برای انجام ارتودنسی کمک می گیرند و مشاوره دریافت می کنند. البته که در این حین باید از تصمیم گیری خود اطمینان حاصل کنند که راه حل درمان دندان های شان ارتودنسی است یا نه؟ و اما اینک ما برآنیم تا به افراد کمک کنیم پیش از صرف هر گونه وقت و هزینه ای بدانند کدام روش درمانی برای وضعیت دندان های شان مناسب تر است.

ارتودنسی فک بالا و پایین کلینیک دندانپزشکی وصالارتودنسی چیست؟

یک اصطلاح عامیانه در حوزه دندان پزشکی است به نوعی ابزار برای اصلاح دندان های کج و انحراف شده به کار می رود، در این نوع عمل موقعیت غیر طبیعی دندان ها، فک و صورت مدیریت می شود.

مراحل مختلف ارتودنسی

با استفاده از کارگذاری بریس های مخصوص فلزی پشت و جلوی تمام دندان ها ، دندان ها را فیکس و محکم می کنند و این بریس ها را به متحرک نصب می شوند و برای شست شو می توان آن ها را جدا کرد تا مشکل جدی تری در اثر عدم دسترسی به دندان ها برای تمیز کردن، رخ ندهد. البته بریس ها از دو نوع ثابت و متحرک وجود دارند که به انتخاب بیمار و بنا بر صلاح دید پزشک نصب می شوند. که بریس متحرک ارزشمند تر از بریس ثابت است .

بیشتر بخوانید
مراحل ارتودنسی دندان

ارتودنسی چه کاربردی دارد؟

 • اصلاح عارضه های استخوانی ناشی از رشد انحرافی فک و دندان ها
 • برای جلوگیری از ابتلا به انواع بیماری های دهان و دندان به کار می رود.
 • بسته شدن فواصل بین دندان ها
 • مرتب شدن و یک دست شدن دندان ها
 • برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها کاربرد دارد.

مزایا ارتودنسی دندان

 • تقویت روحیه اعتماد به نفس در ارتباطات اجتماعی
 • کاهش بار های روانی ناشی از دغدغه های رفع مشکل دندان ها
 • افزایش طول عمر دندان ها
 • دو چندان کردن زیبایی و جذابیت در جلوه لبخند زدن
 • طول درمان کوتاه مدت، از دیگر مزایا استفاده از این روش برای رهایی از عارضه های دندانی است.
 • در طول ارتودنسی به راحتی می توان بهداشت دندان ها را رعایت کرد، زیرا ارتودنسی و بریس های مخصوص آن متحرک هستند و با چند حرکت جدا می شوند و می توان دندان ها را با براش  و خمیر دندان مخصوص تمیز کرد.
 • در وهله اول ارتودنسی باعث پاکسازی دندان ها می شود.
 • عملکرد بهتر دندان ها و زبان در گفتار و تلفظ بسیار موثر است.

دلائل مشکلات انحرافی دندان ها

 • این عارضه ها می تواند به صورت ارثی و مادرزادی رخ داده باشد .
 • یا در دوران کودکی عامل مانند بیماری، وجود داشته که در رشد فک و دندان ها اخلال ایجاد کرده است.
 • افتادن زودرس دندان ها در دوران کودکی
 • عادات نادرست مانند: مکیدن انگشت در کودکان
 • ممکن است بر اثر صانحه یا تصادفی ایجاد شود.

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

خطرات و عوارض ارتودنسی دندان

بیشتر بخوانید
تراش لمینت دندان

تقریبا در همه ی عمل ها می تواند خطرات احتمالی وجود داشته باشد و در این جا هم ارتودنسی دندان از این قاعده مستثنا نیست و اگر بریس دندان ها به صورت ثابت باشد و دسترسی خوبی برای شست وشو نداشته باشید می تواند منجر به پوسیدگی بیشتر دندان ها شود.

در پاره ای از موارد نادر حرکت یا اتصال بریس ها می تواند باعث جراحت و آسیب دیدگی لثه ها شود.

در بیمارانی که لثه های حساسی داشته باشند ممکن در اثر نصب بریس ها و ارتودنسی شان لثه های ملتهب و عفونی داشته باشند.

آیا ارتودنسی درد دارد؟

در حین انجام ارتودنسی که بی حسی موضعی دارید دردی را احساس نمی کنید اما بعدتر در شروع درمان و اصلاح حالت دندان ها ممکن است فشاری به دندان ها وارد شود و درد کمی را احساس کنید، توجه داتشه باشید این درد ها حاد نیستندو کاملاص طبیعی است زیرا دندان ها روند طبیعی مرتب شدن شان را طی می کنند و هیچ گونه دردی جای نگرانی ندارد.

چه سنی برای ارتودنسی دندان مناسب است؟

بیماران مبتلا به مشکلات دندانی تقریباً در هر سنی می توانند از این نوع درمان بهره مند شوند. زمان ایده آل برای قرار دادن بریس ها بین 10 تا 14 سال است. این در حالی که سر و دهان هنوز در حال رشد است و دندان ها برای صاف شدن بیشتر فرصت دارند.

قیمت ارتودنسی دندان

در ابتدا بهتر است بدانید که با توجه به نوسانات قیمتی که هم اکنون شاهد آن هستیم نمی توانیم قیمتی دقیق از انجام این نوع عمل زیبایی و درمانی دندانی در اختیارتان قرار دهیم اما با توجه به پارامتر های مهمی می توان قیمت را به صورت حدودی محاسبه کنید.

بیشتر بخوانید
کلینیک دندانپزشکی زیبایی در کرج

قیمت ارتودنسی دندان در سال های اخیر به طور شگفت آوری تغییر کرده است و به دلیل نوسات قیمت نمی توان قیمت واحدی را در نظر گرفت و عنوان کرد ، اما می توان بر اساس معیار های ، هزینه ها را تخمین زد.

فاکتور های مهمی مانند: تخصص ،تبحر و شهرت دندان پزشک، موقعیت مکانی کلینیک دندان پزشکی،  میزان کمیت و کیفیت لوازم مصرفی در ارتودنسی ، تعداد جلسات معاینه پس از اتمام کار، زیرا به صورت دوره ای چکاپ انجام می شود، هزینه ایاب و ذهاب ، هزینه انجام آزمایشات مربوطه برای اطمینان خاطر از سلامت جسمی ، در محاسبه هزینه های ارتودنسی دندان تاثیر گذار خواهند بود.

 • یکی از مهم ترین شاخص های برآورد هزینه انتخاب کلینیک دندانپزشکی خوب و با کادری با تجربه و ماهر است که حتی میزان شهرت آن نیز در قیمت ارتودنسی تاثیر گذار است.
 • میزان کمیت و کیفیت لوازم و تجهیزات مورد استفاده در این عمل
 • موقعیت مکانی کلینیک دندانپزشکی
 • تعداد جلسات مراجعه
 • میزان حق الویزیت

نتیجه گیری

یک نکته قابل ذکر این که ؛ بریس ها یا همان براکت های نصبی بر روی دندان های شما، بعد از اتمام طول درمان هیچ صدمه ای به دندان ها نمی زنند و دندان ها مانند روز اول خود سالم می مانند ، لازم دانستم در سخن پایانی اضافه کنم زیرا یک باور غلطی وجود دارد که می گویند احتمال دارد بریس ها به سطح دندان ها آسیب بزنند یا  چون فلزی هستند دندان ها را دچار لکه و بد رنگی کنند. که صرفاٌ یک باور غلط است.

 

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
تماس با پزشک