قیمت لمینت دندان

فهرست محتوا

لمینت دندان

لمینت دندان پوسته های شفافی هستند که در صورت وجود نامنظمی های دندانی، بدشکلی ها و ناهنجاری های دندانی مورد استفاد قرار می گیرد . رنگ لمینت دندان با توجه به سلیقه افراد می تواند همرنگ دندان و یا روشن تر از رنگ دندان طبیعی فرد باشد . قیمت لمینت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد.

قیمت لمینت دندان
قیمت لمینت دندان

تفاوت لمینت با کامپوزیت دندان

اولین تفاوت لیمنت دندان با کامپوزیت ونیر استحکام و ثبات رنگ آن هاست یعنی افرادی که به دنبال یک درمان زیباتر و با دوام تری هستند حتما بهتر است که از لمینت های سرامیکی استفاده نمایند . در روش لیمنت دندان دندانپزشک مجبور به تراش دندان می باد در صورتی که در کامپوزیت ها بدین صورت نیست .

در لمینت دندان ابتدا باید نیم میلی متر از سطح دندان تراش داده شود و سپس قالب گرفته شود . قالب گرفته شده به لابراتوار فرستاده شده و یک پوسته لایه نازک چینی ساخته می شود و بر روی دندان بیمار چسبانده می شود . حداکثر دو هفته زمان می برد تا پوسته چینی در لابراتور ساخته شود و در یک جلسه قابل انجام نخواهد بود .

لمینت سرامیکی بعد از تحویل به بیمار قابل تغییر نخواهد بود. بدین معنا که رنگ و فرم از قبل با بیمار هماهنگ می شود. سپس زمانی که آن را بر روی دندان بیمار می چسبانند دیگر قابل تغییر نخواهد بود . اما کامپوزیت دندان در یک جلسه قابل انجام است و در صورتی که فرد از ظاهر آن ناراضی باشد قابل تغییر  می باشد .

در روش لمینت دندان در صورت بروز هر گونه مشکل و جدا شدن پوسته های چینی مجدد باید قالب گیری انجام و پوسته های جدید ساخته شود و انجام آن معمولا در یک روش قابل انجام نخواهد بود،  در صورتی که در روش کامپوزیت دندان بدین صورت نیست و ترمیم در یک جلسه قابل انجام است .

روش انتخاب طرح اصلاح لبخند دندان

در درمان های زیبایی دندنپزشک ترجیح می دهد از روشی استفاده نماید تا صدمه ای به دندان وارد نشود. به همین منظور زمانی که بهم ریختگی های دندانی و فواصل بین دندان ها جزئی باشد نیازی به استفاده از لمینت دندان نیست. و انجام کامپوزیت دندان می تواند بهترین روش درمانی در این زمان به شمار آید .

مناسب ترین روش درمان برای افراد سیگاری استفاده از لمینت دندان می باشد زیرا رنگ لمینت دندان نسبت به کامپوزیت ثبات بیشتری خواهد داشت .

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

حساسیت های بعد از درمان لیمنت دندان

بعد از انجام لمینت دندان به مدت دو هفته با مصرف نوشیدنی های گرم و سرد دندان ها حساس می شوند که این یک امر طبیعی است و جایی هیچ گونه نگرانی نخواهد بود . در این زمان استفاده از خمیر دندان های ضد حساسیت می تواند از شدت حساسیت های دندانی فرد بکاهد. اما در صورتی که این روند بیش از دو هفته به طول انجامید بهتر است به دندانپزشک خود مراجعه نمایید .

ماندگاری لمینت دندان

مدت زمان ماندگاری لمینت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد . طبیعتا مدت زمان ماندگاری از کامپوزیت ونیر بیشتر خواهد بود.  اما این مدت زمان بسته به تکنیک صحیح دندانپزشک و رعایت بهداشت دهان و دندان متفاوت است . در صورتی که مشکلی برای فرد پیش آید بهتر است در همان چکاپ های دوره ای لمینت دندان برداشته شود و سپس مجددا استفاده شود. اما اگر شرایط ایده آل باشد مطمئنا تا ده سال ماندگاری خواهد داشت .

چه افرادی نمی توانند از لمینت دندان استفاده نمایند 

افرادی که بهم ریختگی شدید دندانی و نیاز به درمان ارتودنسی دارند .

افرادی که مشکلات فکی دارند .

کسانی که که نیاز به جراحی لثه دارند .

کامپوزیت ونیر دندان
کامپوزیت ونیر دندان

عوارض لیمنت دندان

در صورت اصولی انجام شدن درمان های زیبایی همچون لمینت دندان و رعایت بهداشت دهان و دندان هیچ عارضه ای برای فرد نخواهد داشت . بعد از انجام لمینت دندان بهداشت دهان و دندان باید چندین برابر شود چون در این زمان پوسیدگی های دندانی قابل مشاهده نخواهد بود . زمانی که یک کاور بر روی دندان ها قرار گرفته است قطعا از پوسیدگی های احتمالی پشت دندان اطلاعی پیدا نخواهید کرد . اگر  بهداشت دهان و دندان را به طور دقیق و جرم گیری و چکاپ سالیانه را به طور مرتب انجام دهند، عوارضی رخ نخواهد داد .

قیمت لمینت دندان در کرج

هزینه لیمنت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد . قطعا هزینه لمینت های سرامیکی با کامپوزیت های دندان متفاوت خواهد بود و قیمت لمینت دندان بیشتر خواهد بود . برای اطلاع دقیق از هزینه لیمنت دندان بهتر است به کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج مراجعه نماید .

نتیجه گیری

سلامتی گوهر ارزشمندی است که باید قدر آن را بدانیم . اینکه مشاوره و مراجعه منظم به دندانپزشک توصیه می شود به این دلیل است که اغلب پوسیدگی های پنهانی در دندان ها دیده نمی شود. تنها توسط دندانپزشک قابل تشخیص و شناسایی است. به همین منظور چکاپ های دوره ای خود را فراموش نکنید. همچنین در رعایت بهداشت دهان و دندان خود کوشا باشید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

1 × 5 =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با پزشک