قیمت کامپوزیت دندان در کرج

یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین مواد مصرفی در کلینیک های دندانپزشکی، کامپوزیت دندان می باشد . کامپوزیت ها موادی هستند که برای ترمیم یا پر کردن دندان های جلو و عقب استفاده می شوند . این مواد حالت خمیری دارند و به رنگ های مختلف تولید می شوند.

کامپوزیت ونیر دندان
کامپوزیت ونیر دندان

فهرست محتوا

کامپوزیت ونیر دندان چیست؟

در ابتدا مواد کامپوزیتی بر روی دندان ها توسط دندانپزشک قرار داده می شود سپس به وسیله ی یک نور که نور آبی رنگ است سخت و پُلیمریزه می شوند . این موارد که سالیان طولانی است که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند در حقیقت طول عمر خوبی می توانند داشته باشند به صورتی که حتی بیش از ده یا پانزده سال برای دندان می توانند کار کنند .

این مواد کامپوزیتی حالت فرم گیرنده دارند، بنابراین اصطلاحا می توان گفت این کار یک نوعی تلفیق علم و هنر در کار دندانپزشکی است، بدین معنا که دندانپزشک ابتدا باید علم این کار را داشته باشد سپس با استفاده از هنر خود آن فرم زیبا را به دندان های جلو بدهد .

کامپوزیت ها برای ترمیم یا پر کردن دندان های عقب هم مورد استفاده قرار می گیرند به نحوی که در وجود پوسیدگی های اولیه می توان دندان را با استفاده از این مواد پر کرد که در این موارد تراش دندان بسیار کمتر از زمانی است که بخواهیم دندان را با مواد سیاه پر کنیم . به علت این که کامپوزیت ها به دندان باند یا متصل می شوند به همین خاطر حفره ای که برای ترمیم و پر کردن دندان های عقب تراشیده می شود، خیلی کوچک تر و محافظ کارانه تر از ترمیمی است که با آمارگان یا مواد سیاه انجام می شود .

کامپوزیت دندان تا حدی می تواند باعث بالا رفتن استحکام دندان شود، همان طور که گفته شد کامپوزیت به دندان متصل می شود، بنابراین در زمانی که قسمت وسط دندان پوسیده یا از بین رفته است دو قسمت دندان به وسیله کامپوزیت دندان می توانند به یکدیگر متصل شوند و یک مقدار از استحکام دندان که از بین رفته است را به آن برگرداند . شایان ذکر است که کامپوزیت ها استحکام کمتری نسبت به لمینت های سرامیکی و پورسلند دارند .

بهترین مواقع استفاده از کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان به منظور زیبایی و ترمیم پوسیدگی های دندانی کاربرد بسیاری دارد، اما زمانی که نحوه قرار گرفتن دندان ها در دو فک بر روی یکدیگر باشد در این مواقع بهتر است از درمان های ارتودنسی به جای کامپوزیت استفاده شود.

طول عمر کامپوزیت دندان

طول عمر و ماندگاری کامپوزیت های دندانی بسته به نحوه مراقبت های لازم متفاوت است . در صورتی که فرد بهداشت دهان و دندان و مراقبت های لازم را به درستی رعایت نماید عمر کامپوزیت های دندانی بیش از ده سال خواهد بود .

مراقبت های بعد از کامپوزیت دندان

مهمترین نکته این است که جهت بررسی و معاینه هر دو ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه نمایند . یکی از موارد دیگری که از اهمیت ویژه ای برخوردار است رعایت بهداشت دهان و دندان می باشد  .

رعایت بهداشت دهان و دندان، مسواک زدن به صورت مرتب و استفاده از نخ دندان به منزله ی تمیز نمودن فواصل بین دندان ها ضروری است .

رعایت اصول تغذیه ای بعد از کامپوزیت دندان بسیار حائز اهمیت می باشد، زیرا بهتر است به منظور پیشگیری از آسیب دیدگی دندان های کامپوزیت شده از خوردن مواد غذایی سفت بپرهیزید .

کامپوزیت دندان خاصیت تغییر رنگ دارد و دچار تغییر رنگ می شود به منظور پیشگیری از آن بهتر است بعد از خوردن مواد غذایی رنگی نظیر چای و قهوه بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نماید و مسواک زدن را فراموش نکنید .

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

 

عوارض کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان یک روش کاملا بی عارضه است . اما برخی از عوارض جانبی نظیر تورم و آسیب لثه ممکن است رخ دهد که بروز این عوارض به دلیل قرار گرفتن کامپوزیت در جای نادرست می باشد که به منظور پیشگیری از چنین عوارضی حتما قبل از انجام این روش در انتخاب دندانپزشک خود دقت کافی و لازم را به کار ببرید .

آیا کامپوزیت دندان درد دارد؟

یکی از موضوعاتی که سبب می شود تا افراد از مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی خودداری کنند درد ناشی از درمان های دندانپزشکی است . لازم ذکر است، کامپوزیت دندان یک روش بدون درد و عارضه می باشد . در این روش ابتدا دندانپزشک با استفاده از یک ژل بی حسی اقدام به بی حس کردن ناحیه مورد نظر می پردازد .

مراحل کامپوزیت دندان

ابتدایی ترین کار تمیز نمودن سطح دندان و زدودن جرم های دندانی است . بعد از این عمل باید سطح دندان ها خشک و از هر گونه رطوبت یا بزاق پاک شود . سپس به منزله ی چسباندن بهتر کامپوزیت به وسیله مواد اسیدی سطح دندان ها متخلخل می گردد و در نهایت چسب مخصوص بر روی سطوح دندانی استفاده می شود و مواد کامپوزیت بر روی دندان قرار می گیرد .

قیمت کامپوزیت دندان در کرج

هزینه کامپوزیت دندان با توجه به کیفیت مواد مصرفی، میزان ضخامت دندان و در نهایت تجربه و مهارت دندانپزشک متفاوت می باشد . لازم ذکر است، قبل از معاینه و بررسی های لازم توسط دندانپزشک نمی توان به هزینه دقیقی را مشخص نمود، به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت کامپوزیت دندان در کرج می توانید به کلینیک های دندانپزشکی خوب در کرج مراجعه نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

                                    گالری تصایر کلینیک دندانپزشکی وصال

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

یک × یک =

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با پزشک