لبخند لثه ای

فهرست محتوا

لبخند لثه ای

لبخند یکی از مهمترین منحنی های زیبایی در بشریت است . لبخند زیبا در چهره بسیار مهم است . اما تا به حال به افرادی برخورده اید که به هنگام خندیدن لثه های آن ها نمایان می شود و همین امر سبب می شود تا فرد اعتماد به نفس خود را از دست بدهد و از خندیدن اجتناب ورزد . اما باید گفت نمایان شدن بیش از حد لثه ناشی از مشکلات اساسی می باشد ولی می توان گفت جایی هیچ گونه نگرانی نیست و می توان با انجام جراحی زیبایی لثه به درمان آن پرداخت .

لبخند لثه ای
لبخند لثه ای

لبخند لثه ای چیست ؟

لبخند لثه ای یکی از مشکلات شایعی است که سبب مراجعه افراد به کلینیک های دندانپزشکی می شود لبخند لثه ای یا gummy smile در واقع بدین صورت است، زمانی که فرد لبخند می زند مقدار زیادی از بافت لثه آن ها مشخص می شود و نسبت به این موضوع آگاه هستند .

این افراد دارای تحرک بیش از اندازه لب بالا هستند یا اینکه طول تاج دندان های فک بالا کوتاه است و یا اینکه دچار مشکل ارتفاع بیش از استخوان فک بالا در قسمت لبخند بالا هستند .

علل داشتن لبخند لثه ای

عوامل متعددی به بروز و ایجاد لبخند لثه ای کمک می کند . به طور مثال مصرف برخی از داروها، رشد بیش از اندازه بافت لثه بخاطر انجام درمان ارتودنسی، التهاب لثه، بیماری لثه، ژنتیک، بزرگی فک بالا، رشد بیش از اندازه استخوان بیرونی فک بالا، حرکات بیش از حد لب و درمان های نامناسب عمل های ترمیمی دندان می باشد .

بیشتر بخوانید
آیا می‌توان رنگ کامپوزیت را تغییر داد؟

درمان لبخند لثه ای

درمان و رفع لبخند لثه ای به چند روش قابل انجام است که هر کدام از این روش ها بسته به نوع بیمار متفاوت انجام می شوند، که عبارت است از:

در بعضی از موارد از لیفت لثه برای درمان آن استفاده می شود. برای اطلاعات بیشتر به صفحه لیفت لثه مراجعه کنید.

افزایش طول تاج دندان

زمانی که طول تاج دندان کوتاه باشد در این صورت با کمک افزایش طول تاج دندان می توان کمک نمود تا لبخند لثه ای رفع شود .

پایین آوردن لب

زمانی که طول تاج دندان بلند است به کمک پایین آوردن لب می تواند به رفع و درمان لبخند لثه ای پرداخت . در این روش یک جراحی پلاستیک خفیف انجام می شود که پزشک قسمتی از لب را پایین می آوریم تا روی لثه پوشانده شود تا زمانی که بیمار می خندد لثه آن مشخص نشود .

یکی دیگر از کار های که برای پایین آوردن لب انجام می شود در صورتی که لب نازک باشد به پر کردن و به ضخامت لب می پردازیم . کمی از بافت سطحی زیر لب برداشته می شود و به بالای قسمت دندان ها منتقل می کنیم تا لب ضخیم تر دیده شود و همین امر سبب می شود تا زمانی که فرد می خندد بافت لب به پوشاندن لثه کمک می کند .

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

 

درمان ارتودنسی و جراحی فک

در صورتی که مشکل فرد شدید باشد . دندانپزشک مجبور به انجام جراحی می باشد . طی یک جراحی که مطابق ارتودنسی دندان انجام می شود فک بالا بیمار را به سمت بالاتر حرکت می دهیم .

بیشتر بخوانید
سندروم سوزش دهان

زمانی فرد میزان نمایش لثه های آن ها بیش از زمان عادی است. در همچین مواقعی فک بالا به سمت پایین و جلو آمده و برای تصحیح آن باید بالا و عقب برده شود و درمان آن به صورت ترکیبی است و باید درمان ارتودنسی همراه با جراحی فک برای این افراد انجام شود تا مشکل برطرف شود . در واقع برطرف شدن مشکل لبخند لثه ای انجام درمان ارتودنسی دندان به همراه جراحی فک می باشد .

نتیجه گیری

در صورتی که لبخند لثه ای دارید و از خندیدن خجالت می کشید می توانید با اصلاح لبخند لثه ای به رفع مشکل خود بپردازید . بهتر است قبل از انجام هر کاری به متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید تا ابتلا علت ابتلا به این بیماری مشخص گردد . سپس با توجه به تشخیص دندانپزشک نوع درمان مشخص گردد .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک