لیفت لثه در کرج

لثه‌های شما چارچوبی برای دندان‌های شما هستند و می‌توانند ظاهر شما را تقویت یا از آن کم کنند. هنگام بررسی هر روشی در دندانپزشکی زیبایی، ارزیابی بافت لثه اطراف بسیار مهم است. اغلب اوقات، لیفت لثه در کرج را می‌توان همراه با سایر درمان‌ها برای دستیابی به ظاهر دلخواه استفاده کرد.

لیفت لثه با حصول اطمینان از اینکه خط لثه دندان‌های شما در بهترین موقعیت ممکن برای نمایاندن دندان‌های شما قرار دارد، زیبایی لبخند شما را بهبود می‌بخشد. هدف از لیفت لثه بازسازی بافت لثه بیش از حد یا ناهموار اطراف دندان است. تا لثه‌های شما متقارن و متناسب با لبخند شما باشند، نه اینکه “لبخند لثه‌ای” داشته باشید.

لیفت لثه در کرج

آیا هنگام لبخند زدن، لثه‌تان زیاد مشخص می‌شود؟ یا فکر می‌کنید دندان هایتان خیلی کوتاه به نظر می‌رسند؟

اکثر مردم فکر می‌کنند که جراحی لثه فقط در صورت وجود بیماری پیشرفته مورد نیاز است. با این حال، حتی در سایر دهان‌های سالم، جراحی می‌تواند کمکی برای افزایش ترمیم‌های زیبایی باشد. بافت اضافی لثه را می‌توان با جراحی برداشت تا خطوط دندانی دلپذیر ایجاد شود.

فهرست محتوا

چرا لثه برخی افراد هنگام لبخند زدن نمایان می‌شود؟

گاهی اوقات به این دلیل است که دندان‌های شما به درستی بیرون نیامده‌اند و خیلی کوتاه به نظر می‌رسند، زیرا در بافت لثه قرار گرفته‌اند. همچنین ممکن است به این دلیل باشد که دندان‌های شما کوچک‌تر از حد متوسط است، یا اگر لب بالایی شما کمی کوتاه‌تر از حد متوسط باشد، لثه‌های بیشتری نسبت به حد معمول مشاهده خواهید کرد.

اگر لثه شما کوتاه به نظر برسد، ممکن است نیاز به پیوند لثه داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر به صفحه آن مراجعه کنید.

لیفت لثه چیست؟

لیفت لثه یا جینجیوکتومی (gingivectomy)، که به‌عنوان کانتورینگ لثه شناخته می‌شود، روشی است که برای برداشتن بافت لثه از بالای دندان‌ها طراحی شده و لبخندی درخشان ایجاد می‌کند که از تحمل آن خوشحال هستید. لثه‌ها ممکن است ساختار دندان را بپوشانند که باعث می‌شود دندان‌ها کوتاه یا پهن به نظر برسند. و هنگامی که نسبت لثه به دندان نزدیک است، برخی افراد احساس می‌کنند لبخندشان “لثه‌ای” به نظر می‌رسد. دندانپزشکان کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج می‌توانند لبخند لثه ای را با روش لیفت لثه اصلاح کنند.

این کار معمولا فقط روی دندان‌های جلویی بالایی شما انجام می‌شود. زیرا هنگام لبخند زدن و صحبت کردن قابل مشاهده هستند.

سایر مشکلات رایج لثه که می‌توان با لیفت لثه در کرج یا کانتور کردن لثه اصلاح کرد عبارتند از لثه‌های ناصاف و از بین رفتن بافت بین دندان‌ها. در صورت در نظر گرفتن لیفت لثه، دندانپزشکان کلینیک وصال خط لثه را بررسی می‌کنند. تا ارزیابی کنند که کدام نواحی به کانتورینگ نیاز دارند و چگونه می‌توان به تقارن دندان‌ها دست یافت. این روش سریع است و به شما نتایج فوری می‌دهد! لبخند شما در یک دیدار کوتاه دگرگون می شود.

بررسی اجمالی رویه لیفت لثه در کرج

لیفت لثه گاهی با افزایش طول تاج اشتباه گرفته می‌شود، که روشی متفاوت است و شامل برداشتن استخوان و بافت لثه می‌شود. لیفت لثه فقط بافت لثه را از بین می‌برد و برای درمان بیماری نیست. چندین نوع دیگر از جراحی لثه در ارتباط با پریودنتیت (بیماری لثه) وجود دارد که ممکن است نتیجه زیبایی داشته باشد اما به دلایل سلامتی کامل می‌شود.

لیفت لثه با لیزر

Gum lifts به لطف آخرین پیشرفت‌ها برای بیماران جذاب‌تر شده است. تکنولوژی مدرن لیزر باعث شده است که لیفت لثه سریع‌تر، تقریباً بدون درد باشد. و به زمان بهبودی بسیار کمتری نیاز داشته باشد. در گذشته لیفت لثه با ایجاد برش و گاهی با بخیه انجام می شد. امروزه اکثر دندانپزشکان از یک فناوری دندانپزشکی به نام لیزر بافت نرم برای برداشتن آرام بافت لثه استفاده می کنند. لیزر رگ‌های خونی را می سوزاند. زیرا بافت‌ها را از بین می‌برد و منجر به خونریزی کمتر، تورم کمتر و زمان بهبودی سریع‌تر می‌شود.

لیفت لثه با لیزر

افرادی که باید کانتورینگ لثه با لیزر را در نظر بگیرند عبارتند از:

  • لبخندی لثه مانند داشته باشید.
  • می‌خواهم به خط لثه‌ای که ظاهر نامنظم دارد، رسیدگی کنم.
  • اغلب به دلیل باکتری هایی که در زیر بافت اضافی لثه پنهان می شوند، بیماری لثه یا عفونت های دهان را تجربه می کنند.
  • بافت لثه ای داشته باشد که اکثر دندان های آنها را بپوشاند.
  • برای پیشبرد روش کانتورینگ لثه با لیزر که برای رفع مشکلات زیبایی طراحی شده است، نباید هیچ مشکل سلامت دندانی وجود داشته باشد. اگر مشکلی وجود داشته باشد، قبل از انجام لیزر زیبایی لثه باید به مشکل سلامت دندان بیمار رسیدگی شود.

ترکیب لیفت لثه در کرج با سایر روش‌ها

لیفت لثه گاهی در ترکیب با سایر روش‌های زیبایی به عنوان بخشی از اصلاح طرح لبخند انجام می‌شود، به عنوان مثال، پس از درمان ارتودنسی. راه‌های دیگر بلند کردن دندان‌ها شامل روکش یا باندینگ است که هر دوی آنها ممکن است به جای لیفت لثه یا همراه با آن در نظر گرفته شود. اگر به شما گفته شده است که لبخند لثه‌ای یا دندان‌های کوچکی دارید، لیفت لثه ممکن است گزینه‌ای برای بهبود ظاهر لبخند شما باشد.

خلاصه کلام

برای بیمارانی که نسبت به لثه‌های خود خجالتی هستند و به دنبال بازگرداندن لبخند و اعتماد به نفس خود هستند، لیفت لثه ممکن است پاسخ مناسبی باشد. لیفت لثه ظاهر خط لثه را برای بهبود نسبت دندان به لثه و ایجاد لبخندی زیباتر می‌سازد. اگر به دنبال لیفت لثه در کرج هستید، کلینیک دندانپزشکی وصال، آماده مشاوره و ارائه خدمات به شما است.

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۷ دقیقه
تماس با پزشک