مراحل ایمپلنت دندان

  • مراحل ایمپلنت دندان

فهرست محتوا

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت های دندان پست های فلزی از جنس تیتانیوم هستند که توسط جراحی زیر لثه و داخل استخوان های فک قرار داده می شوند به همین دلیل لازم است فرد لثه های سالم و استخوان های کافی برای کاشت داشته باشد.

در تعریف ایمپلنت می توان گفت جایگزینی برای دندان های از دست رفته فرد می باشد و همانند دندان های طبیعی فرد می باشد.

ایمپلنت-توسط-دکتر-البرزی-نیا
ایمپلنت-توسط-دکتر-البرزی-نیا

مراحل ایمپلنت دندان در کرج

مراحل ایمپلنت دندان به شرح زیر هستند:

1- در مرحله نخست فیکسچر درون استخوان فک قرار می گیرد . لازم است این پایه بر اساس میزان عرض استخوان های فک بیمار ساخته شود و جوش خوردن و پیوند آن به فک تا چندین ماه زمان می برد.

2-  پس از گذشت سه الی شش ماه مرحله دوم ایمپلنت دندان در کرج آغاز می شود . پروتز ایمپلنت ها می تواند به صورت ثابت یا متحرک باشد.

چه جراحی هایی برای ایمپلنت دندان نیاز است؟

جراحی یک مرحله ای

در این روش روی ایمپلنت همراه لثه پوشانده نمی شود و حلقه فلزی موجود در نواحی ایمپلنت پس از جوش خوردن به استخوان لثه از آن بیرون می ماند پس از این مرحله به ایمپلنت متصل می شود تا بتواند تاج ایمپلنت را بر روی آن سوار کرد.

جراحی دو مرحله ای

در روش جراحی دو مرحله ای پایه ایمپلت دندان درون استخوان فک قرار گرفته می شود و توسط لثه روی آن پوشانده می شود . بنابراین ایمپلنت دندان قابل مشاهده نیست و فشاری هم به ایمپلنت وارد نمی شود.

بیشتر بخوانید
جرم گیری دندان در کرج

در این حالت بهبود ایمپلنت در فک پایین دوماه و در فک بالا سه ماه است پس از این دوره لثه و ایمپلنت را جابه جا می کنند تا مشخص باشد و یک پیچ به صورت غیر دائمی روی آن قرار می دهند.

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

پس از حدود 2 هفته از ایمپلنت قالب گیری می کنند که از آن برای ساخت تاج دندان استفاده می کنند. در این دوران از پروتز ثابت و غیردائمی استفاده می شود و لازم است هنگام خواب از دهان خارج شود.

سایر مقالات مفید

لمینت دندان چیست؟

پیشگیری از پوسیدگی دندان

جراحی سه مرحله ای

این نوع جراحی بسیار رایج است که در آن پایه ایمپلنت درون لثه قرار می گیرد و پس از 2 الی 3 ماه ایمپلنت به استخوان فک متصل می شود. پس از این دوران، بخشی از لثه را برمی دارند و تاج ایمپلنت را قرار می دهند. در آخرین مرحله هم میله ای به نام اباتمنت به ایمپلنت متصل می شود که از لثه بیرون می زند.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی مراحل ایمپلنت دندان و جراحی های مورد نیاز پرداختیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با شماره های مندرج در سایت دندان پزشکی وصال تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از جراحی لثه
 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
تماس با پزشک