پروتز دندان

فهرست محتوا

پروتز دندان

پروتز دندان یک جایگزینی مناسب برای دندان های از دست رفته است و انواع مختلفی دارد که با توجه به نوع درمان پروتز دندان متحرک و ثابت را تجویز می نمایند . پروتز دندان یکی از بخش های است که اکثر بیماران با آن مواجه شده اند . پروتز ها جایگزین بافت های از دست رفته بدن هستند، مانند: روکش ها، پلاک های متحرک، ایمپلنت ها و خیلی از موارد دیگر می باشند .

پروتز دندان
پروتز دندان

زمانی که یک بیمار دندان های خود را از دست می دهد دچار یک تعداد مشکلات می شود . اولین مشکلاتی که پیش رو هست زیبایی است، چون دندان ها یکی از عواملی است که زیبایی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد . مورد دوم زمانی است که وقتی فردی دندان خود را از دست می دهد بحث صحبت کردن و تکلم است که مطمئنا به مشکل بر خواهد خورد و مورد سوم عمل خوردن و جویدن است که با نبود یک دندان عمل خوردن و جویدن به خوبی انجام نمی گردد .

زمانی که یک دندانی حذف خواهد شد، به تبع بافت های نگهدارنده دندان دچار تحلیل می شود . دندانپزشک سعی می کند مشکلاتی که با نبود دندان به وجود می آید را با انجام پروتز دندان برطرف نماید و از تحلیل بافت های نگهدارنده دندان پیشگیری نماید .

انواع پروتز دندان

  • پروتز دندان ثابت
  • پروتز دندان متحرک

ماندگاری پروتز دندان

طول مدت ماندگاری پروتز دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد . مدت زمان طول عمر پروتز دندان با توجه به رعایت بهداشت دهان و دندان الزامی است در صورت رعایت بهداشت دهان و دندان طول عمر آن به تبع طولانی تر خواهد بود .

بیشتر بخوانید
مهم ترین نکات و مراقبت های بعد از جرم گیری دندان

مراقبت های بعد از پروتز دندان

رعایت بهداشت دهان و دندان بسیار حائز اهمیت می باشد . مراقبت های بعد از پروتز دندان با توجه به نوع پروتز متفاوت خواهد بود . در صورتی که پروتز متحرک باشد بهتر است آن را از دهان خارج نموده و در محلول های شستشو به مدت چند ساعت برای تمیز نمودن آن اقدام نمود .

بعد از پروتز دندان ممکن است گاهی اوقات فرد دچار التهاب بافتی داخل دهانی شود که موجب آزار فرد شود، که در این مواقع جایی هیچ گونه نگرانی نیست و بهتر است به دندانپزشک مراجعه نمایید .

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

عوارض پروتز دندان

پروتز دندان یک روش درمانی و زیبایی کاملا بدون عارضه می باشد . یکی از عوارضی که به ندرت اتفاق می افتد واکنش های داخلی دهانی می باشد . که این نوع واکنش ها موقتی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود . لذا در صورت مواجه با هر نوع واکنش داخل دهانی بهتر است به دندانپزشک مراجعه نماید .

هزینه پروتز دندان

هزینه پروتز دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد . هزینه پروتز دندان شامل دستمزد دندانپزشک و هزینه های لابراتوری متفاوت خواهد بود . لذا برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص هزینه پروتز دندان می توانید با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید
جراحی دندان عقل

ایمپلنت دنداننتیجه گیری

در صورتی که دچار بی دندانی شده اید بهترین روش درمان برای رفع بی دندانی استفاده از پروتز دندان است . پروتز دندان یک روش کاملا ایمن به منظور درمان و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد و اگر شما مایل به انجام پروتز دندان هستید می توانید با کلینیک دندانپزشکی وصال تماس بگیرید تا همکاران ما شما را در انتخاب روش مناسب، جلسات درمان و هزینه های روش درمانی راهنمایی نمایند .

برای کسب اطلاعات بیشتر به بهترین کلینیک دندانپزشکی در کرج مراجعه نمایید .

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک