تراش لمینت دندان

فهرست محتوا

تراش لمینت دندان

قیمت لمینت چقدر است؟

برای بسیاری از بیماران قیمت لمینت دندان مهم است، اما دانش کافی درباره مواد تخصصی بسیار مهمتر از قیمت لمینت دندان است. بنابراین توصیه می شود این مساله را در نظر بگیرید.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان پوسته های ظریف و شیشه ای هستند که در عین حال بسیار مقاوم هستند و برای پوشش و بهبود ظاهر دندان ها روی سطح آنها قرار می گیرند. مهم نیست که دندان های شما چه ظاهری دارند. شما می توانید ترکیبی از هنر و زیبایی را برای لبخند و دندان هایتان با استفاده از لمینت دندان ایجاد کنید.

لمینت-دندان
لمینت-دندان

آیا لمینت محکم است؟

اگر دندانپزشک و تیم آزمایشگاهی آن دارای تخصص و تجربه بالایی باشند، حتی نازک ترین لیمینت ها هم هرگز شکسته نخواهند شد.

استحکام لمینت به چه چیزهایی بستگی دارد؟

این سوال بسیار خوب است. استحکام لمینت مربوط به موارد زیر می باشد:

  • ارزیابی دقیق متخصص زیبایی در مدیریت دندان ها
  • ارتباط بین فک، دندان ها و نحوه قرار گرقتن دندان ها بر روی هم
  • اندازه لمینت نسبت به دندان
  • استفاده از نانو ذرات جدید
  • استفاده از لنفوم های مختلف با توجه به موقعیت های دندانی و فک و صورت در هر بیمار
  • رعایت بهداشت فردی
  • تراش لمینت دندان با توجه به هر دندان صورت گیرد. (تمام دندان ها را نباید در یک نسبت تراش داد و برخی از آنها نیازی به تراش ندارند)

کلینیک دندانپزشکی وصال با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج و آشنایی با روش های اصلاح طرح لبخند می توانید با شماره 02634481455 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام کلینیک دندانپزشکی وصال مراجعه کنید .

یک لمینت نازک چیست؟

پوسته های نازک لمینت را می توان مشابه یک پوست تخم مرغ یا یک لنز بسیار نازک دانست که در عین حال با ظرافت، عملکرد دندان و مینا را حفظ می کند. مانند یک لنز که برای بیمار بسیار مفید است و در عین حال از چشم و قرنیه نیز محافظت می کند.

بیشتر بخوانید
مراحل ارتودنسی بزرگسالان

انواع لمینت دندان و تفاوت آنها

لمینت به دو نوع تقسیم می شود که با توجه به جنس و عملکرد آن متفاوت می باشند.

لمینت سرامیکی: دارای مقاومت بیشتری نسبت به لمینت های کامپوزیتی هستند و نسبت به کامپوزیت ها زیباترهستند. همچنین تراش کمتر دندان را از جمله مزیت های آن می توان دانست.

لمینت کامپوزیتی: ماندگاری رنگ این لمینت ها کمتر است، اما قیمت آن ارزان تر است.

همچنین شما عزیزان برای کسب اطلاعات می توانید به مقاله لمینت دندان در کرج مراجعه نمایید.

 شرایط درمان لمینت دندان چیست؟

چه کسی می تواند از لمینت استفاده کند و این درمان زیبایی را انجام دهد؟ لازم به ذکر است که لمینت مشکلات دندان های جلویی را برطرف می کند و اعمال می شود و اگر دندانی با ضایعات زیادی همراه نباشد، درمان مناسبی می باشد. یکی از شرایط مهم نبودن عادت های دهانی بیمار مانند دندان قروچه می باشد زیرا می تواند باعث شکستگی دندان های لمینت شده شود و به مرور به آنها آسیب برساند.

تراش لمینت دندان

تراش لمینت دندان فرد به طرح اولیه دندان و وضعیت دهانی فرد بستگی دارد و در مواردی هم ممکن است نیاز نباشد اما در سایر موارد باید دندان تراش داده شود و این کار بسیار ظریف انجام گیرد بنابراین نیاز است حتما توسط بهترین دندانپزشک زیبایی انجام شود.

عوارض جانبی لمینت دندان

از جمله عوارض جانبی شایع پس از لمینت دندان عبارتند از:

  • حساسیت های دوره ای پس از درمان: لمینت دندان هم مانند سایر درمان های ترمیم دندان با بروز حساسیت نسبت به گرما و سرما روبرو می باشد که پس از مدتی هم از بین می روند.
  • شکستگی دندان لمینت شده: برای اینکه طول عمر دندان لمینت شده بالا برود فرد باید شرایط درمان را داشته باشد و به بیماری های دهانی دچار نباشد تا از شکستگی دندان جلوگیری شود. یکی از عواملی که طول عمر لمینت دندان را بالا می برد، نخوردن غذاهای سفت است. اما در صورتی که لیمینت دندان دچار شکستگی شود قابل ترمیم می باشد.
  • تغییر رنگ لمینت: با خوردن نوشیدنی ها و غذاهای رنگدار مانند چای و قهوه یا استعمال دخانیات به مرور در لبه های دندان تغییر رنگ ایجاد می شود بنابراین توصیه می شود با کم کردن مصرف این مواد رنگی به سلامت دندان های خود اهمیت داده و از تغییر رنگ آن جلوگیری کنید.
بیشتر بخوانید
کامپوزیت ونیر دندان

سایر خدمات کلینیک دندانپزشکی خوب در کرج :

کامپوزیت ونیر دندان

بلیچینگ دندان در کرج

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۴ دقیقه
تماس با پزشک