کشیدن دندان با جراحی

کشیدن دندان با جراحی رایج ترین عمل جراحی در ایالات متحده است. در بیشتر موارد، کشیدن دندان یک فرایند ساده است که در مورادی می تواند پیچیدگی های خود را نیز داشته باشد. در این مقاله می خواهیم علت کشیدن دندان، علت جراحی کردن دندان مراقبت های بعد از آن را مطرح کنیم. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه در این مقاله با ما همراه باشید.

فهرست محتوا

دلایل کشیدن دندان

اگر چه در اغلب روش های دندانپزشکی تلاش می شود تا دندان حفظ شود. اما در برخی موارد کشیدن دندان ضروری به نظر می رسد. دلایل آن عبارتند از تروما، بیماری، و شلوغی دندان در دهان. درباره برفک دهان بیشتر بخوانید.

هنگامی که نمی توان دندان را با استفاده از روکش یا پرکننده ترمیم کرد. کشیدن دندان ممکن است بهترین گزینه باشد. همچنین ممکن است دندان هایی که به دلیل بیماری پریودنتال توسط استخوان کافی حمایت نمی شوند. و همچنین دندان های عفونی (آبسه) که به درمان ریشه پاسخ نمی دهند، نیاز به کشیدن داشته باشند . همچنین عجیب نیست که متخصص ارتودنسی به دلیل شلوغی دندان ها، کشیدن یک یا دو دندان را قبل از نصب بریس توصیه کند. به طور مشابه، دندان های عقل به طور مکرر کشیده می شوند. زیرا ممکن است نهفته باشند یا فضای کافی برای رویش کامل در دهان نداشته باشند.

کشیدن دندان به روش متداول یا جراحی ؟

هنگامی که دندانی در بالای خط لثه قابل مشاهده است و دندانپزشک شما می تواند به راحتی آن را با فورسپس خارج کند، تنها چیزی که نیاز دارید کشیدن ساده دندان است.

بیشتر بخوانید
پیوند لثه بدون درد و خونریزی

با این حال، اگر دندانپزشک شما نیاز به برداشتن بافت لثه یا استخوان برای کشیدن دندان شما داشته باشد. احتمالاً به جراحی کشیدن دندان نیاز خواهید داشت. هر چند جای نگرانی نیست. با تکنولوژی و پیشرفت های دندانپزشکی امروزی، راحتی و ایمنی شما پشتیبانی خواهد شد. شما نیاز به بخیه دارید و احتمالاً برای شما داروی مسکن تجویز می شود. تا بتوانید به سرعت و با کمترین ناراحتی بهبود پیدا کنید. برای آشنایی با انواع روش های بلیچینگ دندان این مقاله را بخوانید.

جراحی کشیدن دندان در کرج

با گرفتن عکس اشعه ایکس و معاینه دندان، دندانپزشک شما معمولاً می تواند تشخیص دهد که آیا به کشیدن ساده یا جراحی نیاز دارید یا خیر. با این حال، مواقعی وجود دارد که یک کشیدن ساده نیاز به یک روش جراحی دارد. به عنوان مثال، اگر دندانی در حین عمل خرد شود، ممکن است متخصص دندانپزشک شما نیاز به انجام یک عمل جراحی گسترده‌تری داشته باشد.

  • دلایل دیگر برای کشیدن دندان با جراحی عبارتند از
  • کشیدن دندان عقل ، در صورت نهفته شدن، و استخوان و بافت باید بریده شود
  • هنگام کشیدن دندان های شکسته
  • بیرون آوردن نوک ریشه یا دندان هایی با ریشه های خمیده بلند
  • اگر دندان یا آسیاب در خط لثه شکست

مراقبت های پس از کشیدن دندان

با کشیدن جراحی، به احتمال زیاد بخیه هایی برای مراقبت خواهید داشت. صرف نظر از اینکه کشیدن شما ساده است یا جراحی، همیشه مهم است که دستورالعمل های دندانپزشک خود را به دقت دنبال کنید. به این ترتیب، می توانید خود را برای بهبودی سریع آماده کنید و از هر گونه عارضه ای جلوگیری کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که دندانپزشک شما احتمالاً به شما توصیه می کند پس از این روش انجام دهید:

بیشتر بخوانید
عصب کشی دندان در کرج

به دهان خود استراحت بدهید و از صحبت کردن، خوردن و آشامیدن غیر ضروری تا دو ساعت پس از کشیدن دندان خودداری کنید. همچنین در دوران نقاهت از نی و سیگار استفاده نکنید. می توانید درباره ارتودنسی دندان بیشتر بخوانید.

مایعات و غذاهای نرم مصرف کنید. پس از کاهش خونریزی، مایعات ولرم یا سرد فراوان بنوشید. مایعات و غذاهای نرم معمولاً قبل از بازگشت به رژیم غذایی معمولی توصیه می شود. دندانپزشک به شما اطلاع می دهد که چه رژیم غذایی برای بهبودی شما توصیه می شود.

از مسواک زدن ناحیه جراحی شده خودداری کنید.  به مدت 12 ساعت دندان های خود را نشویید یا مسواک نکنید. سپس می توانید دندان های خود را همانطور که معمولاً انجام می دهید مسواک بزنید و از  مسواک زدن دندان های اطراف محل کشیدن اجتناب کنید. دندانپزشک شما ممکن است از شما بخواهد که با یک دهانشویه تجویزی یا آب نمک گرم غرغره کنید.

به دندانپزشک خود در مورد داروهای ضد درد گوش کنید. دستورالعمل های دندانپزشک خود را در مورد مصرف داروهای مسکن تجویز شده دنبال کنید. این داروها می توانند به شما کمک کنند بدون درد و رنج بهبود پیدا کنید، اما ممکن است عوارضی داشته باشند. قبل از مصرف این داروها، در مورد خطرات و مزایای استفاده از داروهای مسکن با نسخه با دندانپزشک خود صحبت کنید. برای مطالعه درباره کامپوزیت دندان کلیک نمایید.

جراحی کشیدن دندان

اگر درد یا خونریزی ادامه داشت، فوراً با دندانپزشک خود تماس بگیرید. انجام این کار در روند بهبودی شما ضروری است و از عوارض جلوگیری می کند.

بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از جراحی لثه

بنابراین اگر لازم است دندان خود را با جراحی بکشید، جای نگرانی نیست. با روش ها و بیهوشی های مدرن امروزی، کشیدن دندان در دراز مدت سلامت دهان و دندان بهتری را برای شما فراهم می کند. اکنون می دانید که چرا دندان ها باید کشیده شوند و چرا دندانپزشک شما ممکن است نیاز به کشیدن جراحی داشته باشد. پس از درمان، ممکن است نیاز به مراقبت از بخیه ها و خوردن غذاهای نرم یا مایع داشته باشید. همچنین، مطمئن شوید که ناحیه بهبودی را مسواک نزنید. ضروری است که دستورالعمل های دندانپزشک خود را پس از انجام عمل دنبال کنید و در صورت داشتن هر گونه درد یا خونریزی مداوم با ایشان تماس بگیرید.

در انتها می توانید سوالات خود را در بخش نظرات سایت کلینیک وصال بپرسید.

 کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج
کلینیک دندانپزشکی وصال در کرج

خدمات مهم کلینیک: ایمپلنت دندان، پروتز دندان، ارتودنسی دندان، کامپوزیت ونیر دندان

پاسخ

مدت زمان مطالعه ۵ دقیقه
تماس با پزشک